Віолета Лабазюк взяла участь у благодійній акції «Місячник незрячих»

Під час робочої поїздки на Кам´янеччину голова обласної ради Віолета Лабазюк на запрошення керівництва обласної організації УТОС взяла участь у благодійній акції «Місячник незрячих», яка присвячена Міжнародному дню білої тростини.

Захід відбувся у приміщенні клубу об´єднання громадян «Кам’янець-Подільське учбово-виробниче підприємство УТОС» за участю керівництва області, району , міста, депутатів обласної ради Ігоря Гая, Уляни Ткаченко, благодійників та небайдужих громадян.

Звертаючись до ініціаторів та учасників благодійної акції, голова обласної ради зазначила, що відзначення Міжнародного дня білої тростини нагадує суспільству про існування поруч людей з обмеженими фізичними можливостями, про допомогу і про солідарність, тому благодійна акція «Місячник незрячих» покликана звернути увагу на ситуацію з дотриманням прав незрячих людей.

«Для переважної більшості незрячих людей біла тростина є основним засобом, що забезпечує їм безпеку, можливість орієнтуватися та самостійно пересуватися в просторі, жити незалежним, активним і повноцінним життям. Тому одним з головних завдань суспільства сьогодні є створення необхідних умов, які дають незрячим особам можливість нарівні з іншими реалізовувати права й основоположні свободи людини і громадянина у політичній, економічній, соціальній, культурній чи будь-якій іншій сфері. Тому дуже добре, що Хмельницька обласна організація УТОС намагається допомагати вирішувати питання життєдіяльності таких людей», – наголосила Віолета Лабазюк.

Користуючись нагодою, голова обласної ради висловила слова щирої вдячності керівництву обласної організації УТОС, на обліку якої перебуває 1558 інвалідів зору, за активну діяльність у сфері соціально-трудової та медичної реабілітації, за надання матеріальної підтримки малозабезпеченим членам Товариства та їх родинам.

«Підтримка здорового суспільства має бути відчутною усім, хто цього потребує», – вважає Віолета Лабазюк.

Для потреб організації від благодійного фонду «Ми поруч» було вручено подарунковий сертифікат на 5 тисяч гривень.

В свою чергу, голова правління обласної організації УТОС Василь Бурбан подякував Віолеті Лабазюк за постійну увагу та підтримку членів Товариства, їх родин та вручив Грамоту організації.

Довідка про Міжнародний день білої тростини

Щорічно в жовтні та листопаді в світі вшановуються дві події, які нагадують суспільству про нелегку долю наших незрячих співвітчизників.

Це – День білої тростини (15 жовтня) і Міжнародний день незрячих (13 листопада).

День білої тростини  встановлений у 1969 році згідно з рішенням Міжнародної федерації сліпих. Уперше цей день відзначали в США 15 жовтня 1964 року з ініціативи Національної федерації сліпих.

А ось історія Білої тростини як символу сліпоти почалася з 1921 року у Великобританії, коли молодий фотограф Джеймс Бігс із-за нещасного випадку втратив зір. Справитися з бідою йому допоміг осліплий солдат, що порадив частіше виходити з будинку одному. Проте тростина, що супроводжувала молоду людину в його одиночних прогулянках і допомагала орієнтуватися в просторі, в похмуру англійську погоду далеко не завжди була помітна перехожим. Тоді він вирішив фарбувати її в білий колір. Думка виявилася вдалою, і він став радити і іншим сліпим людям поступати так само. З часом цією ідеєю скористалася одна з відомих добродійних організацій – вона масово подарувала сліпим білі тростини. З преси про це дізналася вся країна, і з 1932 року Королівський національний інститут для сліпих (Великобританія) почав офіційно впроваджувати білу тростину серед осіб з порушенням зору.

Нині Міжнародний день білої тростини є не лише своєрідним знаком, що має нагадувати суспільству про людей з порушенням зору, але й днем, заснованим для запровадження інтегративних і реабілітаційних процесів.


попередня статтяСьогодні – 77-а річниця визволення України від нацистських загарбників
наступна статтяВіолета Лабазюк: «Оцінка діяльності керівника залежить від вміння ефективно використовувати майно комунальної власності»