Віолета Лабазюк ознайомилася з умовами вихованців, які проживають у комунальних закладах соціального захисту

Голова обласної ради Віолета Лабазюк спільно з представниками управління з питань спільної власності територіальних громад виконавчого апарату облради здійснила робочу поїздку до комунальних закладів обласної комунальної власності соціального спрямування – Новокостянтинівського, Новосинявського будинків-інтернатів для громадян  похилого віку та осіб з інвалідністю та комунального соціально-медичного закладу «Меджибізький дитячий будинок-інтернат», де надають соціальні послуги як для місцевих мешканців, так і для внутрішньо переміщених осіб.

Віолета Лабазюк ознайомилася з умовами тимчасового перебування харчування та медичного обслуговування пацієнтів у соціальних закладах обласної ради.

«Важливо, аби підопічні будинків-інтернатів отримували всі необхідні соціальні послуги, збалансоване харчування й комфортні умови перебування, на здійснення яких з обласного бюджету спрямовується фінансовий ресурс», – зауважила голова ради під час зусрічей з працівниками та підопічними.

КСМЗ «Меджибізький дитячий будинок-інтернат» розрахований на 80 ліжкомісць. Установа є психіатричним і соціально-медичним закладом для постійного проживання дітей віком від 4 до 18 років та молоді віком від 18 до 35 років з важкими вадами фізичного та розумового розвитку, які потребують постійного стороннього догляду, медичного обслуговування та реабілітаційних послуг.

На початку 2022 року у закладі проживало 62 особи, з них до 18 років 20 чоловік, після вісімнадцяти 42 особи. Після повномасштабного вторгнення  мешканці закладу в кількості 61 особа були евакуйовані до Республіки Польща на запрошення Клубу католицької інтелігенції,  який взяв на себе повну відповідальність за усіх мешканців закладу та супроводжуючих осіб.

У березні до закладу було поселено 57 мешканців Оскільського психоневрологічного інтернату Харківської області, в основному це жінки віком від 20 до 76 років.

Сьогодні у будинку-інтернаті проживає 60 мешканців віком від 19 до 72 років та планується поселення ще 19 осіб.

Новосинявський будинок-інтернат для громадян похилого віку та осіб з інвалідністю є установою загального типу та розрахований на 50 ліжкомісць. Наразі в закладі проживає 44 підопічних, з них внутрішньо-переміщені особи – шість осіб, дві людини з Луганської області,  чотири особи – з Донецької.

У Новокостянтинівському будинку-інтернаті для громадян похилого віку та осіб з інвалідністю,який теж розрахований на 50 ліжкомісць, сьогодні перебуває 51 підопічний, з них знайшли прихисток 15 внутрішньо-переміщених осіб, з яких 13 – з Курахівської територіальної громади Донецької області (проживали при територіальному центрі соціального спрямування) та по одній особі із Запорізької та Донецької областей.

Фінансуються заклади з обласного бюджету. Проживаючі  в установах  забезпечені раціональним п’ятиразовим  харчуванням, медикаментами, протезно-ортопедичними виробами, засобами пересування, одягом  та  взуттям. Вартість харчування на одну особу становить орієнтовно від 80 до 100 грн в день.

Під час відвідин Віолета Лабазюк оглянула умови проживання підопічних у житлових кімнатах, ознайомилася з рівнем дотримання протипожежної безпеки та здійсненням у закладі енергозберігаючих заходів. Віолета Олександрівна наголосила керівникам установ, що їх головним завданням є створення затишних умов проживання для вихованців, які не мають змогу піклуватись про себе самостійно. У свою чергу, обласна рада буде й надалі сприяти розвитку закладів та спрямовуватиме відповідні кошти на зміцнення їх матеріально-технічної бази.

Оглянувши заклади комунальної власності, голова ради акцентувала увагу на низці нагальних проблемних питань з якими доводиться стикатися під час  ведення господарської діяльності і вирішення яких потребує залучення належного фінансового ресурсу з обласного бюджету, а також озвучила свої пропозиції щодо подальшого функціонування установ. Посадовець порадила керівникам установ не зволікати з їхнім вирішенням та ліквідувати всі поточні проблеми.

Мета робочих візитів голови ради до закладів комунальної власності  – не лише ознайомлення з діяльністю цих установ та їх матеріально-технічним станом, а й оцінкою менеджерських здібностей  керівників та їх підходів до роботи щодо ефективного використання майнових комплексів та раціонального спрямування коштів обласного бюджету.

В підтримку людей, які були вимушені покинути свою рідну домівку, голова надала для вихованців Меджибізького будинку – інтернату продукти харчування. У ході діалогу переселенці запевнили Віолету Олександрівну, що задоволені умовами проживання у закладах.

попередня статтяВперше на Хмельниччині відбувся молитовний сніданок, присвячений Дню працівників освіти
наступна статтяМинув 81 рік з початку масових розстрілів мирного населення в урочищі Бабин Яр під час окупації Києва у 1941-1943 роках