Віолета Лабазюк: «Пріоритет один – надання підтримки учасникам АТО/ООС та турбота про членів сімей загиблих учасників бойових дій»

Голова обласної ради Віолета Лабазюк взяла участь у черговому засіданні консультативної ради сприяння захисту інтересів ветеранів військових конфліктів при голові обласної ради, яке провів Микола Приступа. У засіданні також взяв участь заступник голови обласної ради Валентин Соколюк.

Члени консультативної ради обговорили ряд важливих для подальшої роботи дорадчого органу питань.

З метою залучення нових членів до складу Консультативної ради ветеранів найближчим часом відбудуться виїзні засідання до міст Кам´янець-Подільський та Шепетівка, під час яких плануються зустрічі з керівниками ветеранських організацій та створення при районних радах аналогічних консультативних рад сприяння захисту інтересів ветеранів з подальшим делегуванням представників цих рад до складу консультативної ради сприяння захисту інтересів ветеранів військових конфліктів при обласній раді. Також до складу Консультативної ради планується включити представників обласної організації воїнів-інтернаціоналістів та розташованих у Хмельницькому військових частин.

Як зазначила голова облради Віолета Лабазюк, склад Консультативної ради потребує розширення, аби спільними зусиллями та ініціативами надавати всебічну підтримку учасникам бойових дій АТО/ООС, членам сімей загиблих на сході нашої держави.

«Консультативна ради сприяння захисту інтересів ветеранів військових конфліктів при обласній раді має бути дієвим дорадчим органом та у межах своїх повноважень на співпраці з благодійними та волонтерськими організаціями спільно відшуковувати шляхи вирішення учасниками АТО/ООС проблем та членів їх сімей. Адже пріоритет один – надання підтримки учасникам АТО/ООС та турбота про членів сімей загиблих учасників бойових дій. – зазначила Віолета Лабазюк. – Також на постійному контролі Консультативної ради – вшанування пам´яті загиблих воїнів, які загинули за незалежність нашої держави та патріотичне виховання молоді на бойовому досвіді ветеранів. До цих процесів також будуть залучені територіальні громади».

З метою закладення з дитинства фундаменту національної свідомості з подальшим уособленням національно-патріотичного виховання члени Консультативної ради вирішили звернутися до Департаменту освіти, науки, молоді та спорту облдержадміністрації з рекомендацією закладам середньої загальної освіти області проводити на постійній основі патріотичні уроки та зустрічі з ветеранами російсько-української війни.

Варто зазначити, що до Дня захисників та захисниць України з ініціативи консультативної ради та голови обласної ради відбулася низка пам´ятних та урочистих заходів.

 Так, на території територіального центру комплектування та соціальної підтримки відбулося урочисте закладення наріжного каменю під встановлення пам´ятного знаку «Дзвін пам´яті», який має з´явитися до кінця цього року.

Аналогічний пам’ятний знак встановлено біля Генерального Штабу Збройних Сил України у Києві, який у день загибелі наших захисників сповіщає про те, що Україна знову в скорботі і втратила своїх мужніх синів та доньок.

Знак «Дзвін пам’яті» буде встановлено на честь 370 Героїв Хмельниччини, які віддали свої життя за суверенітет, незалежність та територіальну цілісність України в неоголошеній російсько-українській війні та померли внаслідок отриманих поранень і через втрату здоров´я. Відтак Хмельницький стане першим серед обласних центрів у втіленні такої ініціативи.

З ініціативи голови обласної ради Віолети Лабазюк та  консультативної ради, підтримки благодійного фонду “Ми поруч” 9 жовтня з метою вшанування пам’яті загиблих героїв та у підтримку воїнів, які сьогодні боронять українську землю відбулося сходження на гору Говерла за участю учасників бойових дій російсько-української війни. На вершині Говерли учасниками заходу було розгорнуто Державний прапор, прапор Хмельницької області та прапори військових формувань – учасників Антитерористичної операції/Операції Об’єднаних сил.

Своєю чергою члени Консультативної ради внесли пропозицію залучати до підкорення Карпатських вершин учасників бойових дій з інших регіонів, що буде своєрідним об´єднуючим комунікаційним проєктом. 

 

попередня статтяВ полі зору обласної ради – діяльність комунальних закладів культури
наступна статтяАудитори Хмельниччини за 9 місяців поточного року попередили порушень у сфері закупівель на суму 119 млн грн