Віолета Лабазюк: «Рада ветеранів активізує свою діяльність, залучаючи до співпраці ветеранів військових конфліктів з усієї області»

Питання соціального захисту учасників антитерористичної операції, операції об´єднаних сил, воїнів-інтернаціоналістів та членів родин загиблих, які потребують підтримки, є одним із пріоритетних напрямків у діяльності обласної ради.

Саме таке завдання покладено на консультативну раду сприяння захисту інтересів ветеранів військових конфліктів, яка створена у серпні цього року за ініціативи голови обласної ради Віолети Лабазюк.

Першочерговим у роботі ради ветеранів є налагодження продуктивної співпраці органів державної влади, органів місцевого самоврядування з громадськими утвореннями, врахування громадської думки під час здійснення заходів з метою підтримки ветеранів військових конфліктів.

З метою якісного розширення складу Консультативної ради сприяння захисту інтересів ветеранів військових конфліктів при голові обласної ради та залучення представників громадських організацій учасників бойових дій Кам´янець-Подільського району до складу консультативної ради 8 грудня відбулося виїзне засідання на базі Кам´янець-Подільського районної ради.

У виїзному засіданні взяли участь голова обласної ради Віолета Лабазюк разом, заступник голови обласної ради Валентин Соколюк, голова Кам´янець-Подільської районної ради Михайло Сімашкевич, керівники та представники громадських організацій воїнів антитерористичної операції, бойових дій та інвалідів, воїнів інтернаціоналістів Кам´янець-Подільського району.

З цією ж метою аналогічні виїзні засідання у листопаді цього року відбулися на базі Шепетівської та Хмельницької районних рад, за результатами яких було делеговано до складу Консультативної ради при голові обласної ради по два представники громадських організацій АТО/ООС та воїнів-інтернаціоналістів Шепетівщини, від Хмельницького району делеговано 3 представники від громадських організацій воїнів-інтернаціоналістів та 4 делегати – від громадських організацій АТО/ООС.

Як наголосила на засіданні голова обласної ради Віолета Лабазюк, аби охопити увагою та турботою учасників бойових дій АТО/ООС, членів сімей загиблих у російсько-українській війні, а також воїнів-інтернаціоналістів склад ради ветеранів потребує якісного розширення, щоб консолідовано напрацьовувати шляхи вирішення їх актуальних проблем.

«Ветерани військових конфліктів, члени сімей загиблих учасників бойових дій мають відчувати посилену допомогу з нашого боку. Тому ми повинні налагодити ефективну комунікацію між районами та скоординувати діяльність розширеної ради ветеранів на підтримку даної категорії осіб», – зазначила Віолета Лабазюк.

З інформацією про основні завдання та напрямки діяльності Консультативної ради розповіли її очільник Микола Приступа, секретар Віталій Пєвнєв, члени ради ветеранів Вадим Бойчук, Віктор Данилевський та Валерій Хома.

Заступник голови обласної ради Валентин Соколюк поінформував про облаштування пам’ятного місця на майдані Незалежності обласного центру на честь вшанування подвигу учасників Революції Гідності, Антитерористичної операції та Операції об’єднаних сил в російсько-українській війні за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України.

У режимі діалогу учасники зустрічі обговорили нагальні проблеми ветеранів військових конфліктів. Зокрема, учасники бойових дій Кам´янця-Подільського виловили незадоволення проходженням лікування та реабілітації учасників бойових дій у Хмельницькому обласному госпіталі ветеранів війни. У зв´язку з цим ветерани змушені звертатися за допомогою у подібні заклади охорони здоров´я інших регіонів.

За результатами виїзного засідання у Кам´янець-Подільській районній раді визначаться з представниками громадських організацій воїнів антитерористичної операції, бойових дій та інвалідів, воїнів інтернаціоналістів Кам´янеччини, які будуть делеговані для вступу до складу Консультативної ради при голові обласної ради.

Наприкінці грудня цього року планується провести узагальнююче засідання, на якому буде затверджена остаточна кількість членів консультативної ради.

На сьогоднішній день у складі Консультативної ради – представники обласної організації ветеранів Афганістану/воїнів-інтернаціоналіс­тів, громадських організацій «Хмельницька міська спілка учасників АТО, бойових дій та інвалідів війни», «Світ Надії», «Хмельницька міська спілка учасників АТО, бойових дій та інвалідів війни», «Українське козацтво. Хмельницький окремий козацький курінь ім.І.Нечая», «Спілка інвалідів війни та ветеранів АТО Хмельниччини», «Світ Надії» та «Об´єднання християн-військовослужбовців України».

 

попередня статтяУрочисте відкриття обласного етапу Всеукраїнського конкурсу «Учитель року-2022»
наступна стаття192 учасника АТО знайшли роботу завдяки Хмельницькій обласній службі зайнятості