Віолета Лабазюк:  «Важливою є турбота про тих, хто цього потребує» 

У рамках робочої поїздки до Кам´янець-Подільського району голова обласної ради Віолета Лабазюк  побувала у комунальних закладах обласної комунальної власності.

Новоушицька спеціальна школа Хмельницької обласної ради – заклад, який надає освітні послуги дітям з порушенням слуху та тяжкими порушеннями мовлення.

За словами директора школи Світлани Чорноконь,  навчальний заклад нараховує 86 здобувачів освіти шкільного віку, з них внутрішньо переміщених осіб – двоє, сиріт та позбавлених батьківського піклування – шість, дітей з інвалідністю – 26, дітей з багатодітних сімей – 38.

З обласного бюджету на діяльність школи у минулому році було спрямовано 20 млн 533 тис гривень. У закладі створено всі належні умови для перебування та навчання дітей. Приміщення школи відповідає вимогам реалізації освітнього процесу та Державним санітарним правилам і нормам.

Голова обласної ради поспілкувалася з дітьми та педагогічними працівниками, ознайомилася з матеріально-технічною базою освітнього закладу: оглянула навчальні класи та майстерні, спальні блоки та санвузли, спортивну та актову зали, бібліотеку, харчоблок та укриття.

Для дітей Віолета Лабазюк привезла солодкі подарунки. А вихованці школи подарували голові ради мистецькі вітання.

У Вільховецькому будинку-інтернаті для громадян похилого віку та осіб з інвалідністю, в якому також побувала голова обласної ради, проживає 35 підопічних – 17 осіб з інвалідністю, внутрішньо-переміщених осіб – чотири (одна  особа з Горлівки, дві особи з Авдіївки Донецької області та одна особа з смт Макарів Київської області).

Фінансування закладу на 2023 рік становить 5 млн 329 тис. 175 гривень. Вартість одного ліжко-дня за  2022 рік складає  467,39 гривень.

Згідно  з індивідуальними  програмами реабілітації  підопічні  повністю забезпечені  палицями, новими  інвалідними  візками та іншими  необхідними засобами  пересування, медикаментами, медичним обладнанням, консультативною  допомогою, стаціонарним лікуванням на базі закріплених лікувально-профілактичних закладів  охорони  здоров’я.

Пріоритетними  напрямками роботи установи на 2023 рік, за словами директорки Людмили Войтенко, є проведення поточного ремонту котельні,  сховища та  будівництво майданчика для сушіння білизни підопічних.

Голова обласної ради Віолета Лабазюк відзначила створенні в установі належні умови для перебування, харчування та отримання усіх необхідних соціальних послуг людей похилого віку та осіб з інвалідністю, які потребують посиленої турботи.

Разом з тим, найкращою оцінкою роботи керівництва та працівників закладу були позитивні відгуки мешканців соціальної установи про комфортні умови проживання та теплі серця обслуговуючого персоналу.

«Оцінка діяльності керівника закладу залежить не лише від вміння ефективно використовувати майно комунальної власності, – наголошує Віолета Лабазюк. – Водночас хочеться висловити слова щирої вдячності працівникам освітніх і соціальних закладів за щоденну підтримку дітей та людей похилого віку, які потребують стороннього догляду і турботи», – зазначила голова ради.

попередня статтяЗа час дії воєнного стану Державної програми «Доступні кредити 5-7-9%» видано 19 154 пільгові кредити на 79,34 млрд грн
наступна статтяДля бригад екстреної медичної допомоги Хмельниччини надійшли нові реанімобілі