Віолета Лабазюк відвідала територіальні громади області

Під час зустрічі в Закупненській територіальній громаді

19 травня голова обласної ради Віолета Лабазюк відвідала ряд селищних територіальних громад краю – Сатанівську, Закупненську та Чемеровецьку.

Зустріч з активом Сатанівської селищної територіальної громади

На території громад відбулися зустрічі за участю голови ради, депутатів обласної ради Тетяни Зеленко, Галини Карнасевич, Олени Лемещук, Володимира Поворозника, Володимира Присяжного та Уляни Ткаченко зі старостами, депутатами місцевих рад та керівниками управлінь і відділів селищних рад.

Як зазначила голова обласної ради Віолета Лабазюк, основний лейтмотив зустрічей полягає в акумулюванні важливих для громад проблемних питань, які вони самостійно не в змозі вирішити та сподіваються на різні джерела фінансування.

Під час спілкування з активом селищних рад було проаналізовано нагальні потреби розвитку територіальних громад на найближчу перспективу та обговорено пріоритетні напрямки розвитку населених пунктів.

“Лише разом, попри політичні вподобання ми повинні працювати для створення комфортних умов проживання жителів Хмельниччини. Депутатський корпус обласної ради націлений на співпрацю з територіальними громадами щодо стабільного розвитку територій нашого регіону та готовий спрямовувати фінансовий ресурс обласної казни на найболючіші проблеми, які сьогодні турбують мешканців громад», – запевнила Віолета Лабазюк під час спілкування.

Селищні голови, у свою чергу, зазначили, що роблять все залежне для того, аби територіальні громади були самодостатніми і в них були комфортні умови для проживання її мешканців. Водночас, посадовці озвучили пріоритетні напрямки розвитку населених пунктів територіальної громади та обговорили проєкти, на реалізацію яких можна залучити кошти Державного фонду регіонального розвитку.

Разом з тим, запевнившись у допомозі з боку обласної ради, учасники зустрічей порушували перед посадовцями нагальні проблеми, які зараз хвилюють жителів населених пунктів. Зокрема, це стан доріг комунальної власності, будівництво, реконструкції, капітальні ремонти мереж водопостачання, дооснащення амбулаторій  загальної практики сімейної  медицини необхідним обладнанням тощо.

Аби мати достатній фінансовий ресурс на реалізацію різноманітних проєктів, Віолета Лабазюк акцентувала увагу керівництва громад на залученні додаткових міжнародних коштів на розвиток сіл, селищ та міст через Агенцію регіонального розвитку Хмельницької області. За словами голови ради, експерти Агенції допоможуть спеціалістам громад у написанні якісних проєктів, які нададуть змогу територіальним громадам залучити донорські кошти на покращення інфраструктури сільських, селищних та міських населених пунктів.

«Реформа децентралізації дала можливість громадам на місцях сконцентрувати суттєвий фінансовий ресурс. Разом з тим, надважливим залишається вміння громадами наповнювати місцеві бюджети коштами з інвестиційних джерел – як вітчизняних, так й іноземних», – наголосила голова обласної ради.

попередня статтяУкраїнсько-Американське партнерство – запорука залучення інвестицій  для розвитку регіонів
наступна статтяПривітання голови обласної ради Віолети Лабазюк з Днем вишиванки