Віолета Лабазюк взяла участь у Всеукраїнській онлайн-нараді, яку провела УАРОР з керівництвом обласних рад

Про актуальні питання діяльності обласних рад сьогодні йшлося під час Всеукраїнської онлайн-наради , яку провів Президент Української асоціації районних та обласних рад Сергій Чернов.

Під час онлайн-спілкування з головами обласних рад були  порушені питання регіонального розвитку та перспектив завершення процесу децентралізації. До речі, саме ця реформа показала найкращі результати у розвитку спроможних громад.

Про успіхи реформи говорять не лише в Україні, але й у всьому світі. Зокрема, напередодні група послів країн “Великої сімки” (G7) привітала успіх України в об’єднанні територіальних громад як приклад її потенціалу та спроможність впроваджувати реформи, необхідні не лише для ефективного врядування, а також для майбутнього процвітання і стабільності.

У ході онлайн-наради Сергій Чернов також озвучив ті питання, які порушувались під час Конгресу місцевих і регіональних влад у місті Дніпро, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського 8 червня.

Під час наради її учасники відзначили, що для успішного завершення реформи децентралізації  необхідно внесення змін до Конституції України. Вони мають закріпити нову систему адміністративно-територіального устрою на рівні громад і районів. А також – забезпечити баланс компетенцій між регіональними органами виконавчої влади та місцевим самоврядуванням. В найближчі тижні готується до подання в Парламент відповідного проєкту Закону.