Віолета Лабазюк взяла участь у засіданні Палати регіонів Конгресу місцевих та регіональних влад

497

Сьогодні голова обласної ради Віолета Лабазюк та голова облдержадміністрації Сергій Гамалій взяли участь у засіданні Палати регіонів Конгресу місцевих та регіональних влад, яке відбулося за участі Президента України у місті Дніпро.Учасники Палати регіонів Конгресу під час спілкування з Володимиром Зеленським порушили низку важливих питань та обговорили перспективи їх вирішення.

Це, зокрема, питання підтримки з боку держави новостворених та неспроможних територіальних громад, розвитку інфраструктури, створення та діяльність індустріальних парків. Окрему увагу учасники Палати регіонів приділили проблемній ситуації в регіонах зі стихійними сміттєзвалищами.

Голова обласної ради Віолета Лабазюк переконана, що такі заходи є дієвим майданчиком для прямого діалогу між центральною, регіональною та місцевою владами з метою розв’язання спільних проблем у регіонах.

Президент Володимир Зеленський заявив, що важливою функцією Палати регіонів Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України має стати збалансування різних поглядів щодо розвитку регіонів.

Глава держави зазначив, що станом на сьогодні Конгрес місцевих та регіональних влад об’єднує 1551 громаду. Він зауважив, що завдяки децентралізації місцеві громади отримують більше ресурсів: повноважень, власності, землі, коштів, але разом з тим – мають більше викликів та ризиків.

На переконання Глави держави, однією з основних функцій верхньої палати Конгресу місцевих та регіональних влад має стати збалансування різних поглядів і підходів до розвитку регіонів, покращення якості послуг, зміцнення економіки областей, залучення реальних інвестицій, створення нових робочих місць з метою підвищення рівня життя громадян.

Президент також закликав Конгрес об’єднатися задля втілення ідей захисту довкілля в межах ініційованого ним проекту «Зелена країна».

«Я хочу запропонувати учасникам Конгресу спільну мету – це 1551 новий парк. Тобто один новий парк у кожній громаді. Іншими словами – щоб додати гумору – давайте саджати разом», – сказав Володимир Зеленський.

Зі свого боку керівник Офісу Президента України Андрій Єрмак зазначив, що діяльність Конгресу відбувається через дві палати: Палату місцевих влад, засідання якої відбулося минулого тижня у Хмельницькому, та Палату регіонів, яка засідала сьогодні у Дніпрі.

Заступник керівника Офісу Президента України Кирило Тимошенко повідомив, що з минулого тижня, коли відбулося засідання Палати місцевих влад Конгресу, до Офісу Президента надійшли перші звернення від очільників регіонів, голів облрад, ОТГ, і їх вже опрацьовують.

Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов розповів, що наразі планується актуалізувати окремі норми Закону «Про місцеве самоврядування в Україні» та галузеве законодавство у частині розподілу повноважень місцевих рад та їхніх виконавчих органів, а також районних та обласних рад з урахуванням нової системи адміністративно-територіального устрою.

Олексій Чернишов зазначив, що районні державні адміністрації мають перейти від традиційного адміністрування до партнерства з органами місцевого самоврядування, допомагати громадам, особливо утвореним торік, які не мають достатньо досвіду.

Міністр також закликав Верховну Раду ухвалити в межах поточної сесії у другому читанні Закон «Про місцеві державні адміністрації».

Також учасники засідання Палати регіонів Конгресу порушували питання наповнення обласних бюджетів і надання їм ширших повноважень.

Заступник керівника Офісу Президента України Юлія Свириденко розповіла, що у парламенті вже зареєстровано два законопроекти – № 5600 та № 5636, які мають на меті збільшити адміністрування податків та дохідну базу державного бюджету.

За її словами, триває робота над пошуком справедливого розподілу податків між місцевими й державним бюджетом, щоб дати можливість місцевій владі імплементувати проекти розвитку.

Також під час засідання була розглянута низка організаційних питань, зокрема схвалено Регламент роботи Палати регіонів Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України.