Віолета Лабазюк взяла участь в онлайн-нараді з питань трансформації системи охорони здоров’я

Сьогодні, 13 квітня, з ініціативи Національної служби здоров’я України відбулася онлайн-нарада «Децентралізація в умовах трансформації системи охорони здоров’я», у якій взяла участь голова обласної ради Віолета Лабазюк.

Варто зазначити, що тема наради є досить актуальною, адже і  керівники закладів охорони здоров’я, і  керівники органів місцевого самоврядування, які були запрошені до обміну думками, мають чимало запитань до  НСЗУ  щодо Програми медичних гарантій-2020, процедур передачі закладів охорони здоров’я, особливостей укладання договорів з НСЗУ, вирішення кадрових питань, особливостей роботи в період пандемії та інше.

У своєму виступі під час онлайн-наради Віолета Олександрівна зазначила, що в області вживаються послідовні необхідні заходи для забезпечення сталого функціонування закладів охорони здоров’я області при зміні їх власників внаслідок адміністративно-територіальної реформи.

 Відповідно до проведеної роботи визначено функціонування 37 закладів, власниками яких є міські ради та 29 – селищні.

Зокрема, Хмельницька міська рада є власником восьми закладів, Кам’янець-Подільська – п’яти, Шепетівська – трьох та по два заклади у власності десяти міських громад – Нетішинській, Волочиській, Городоцькій, Деражнянській, Дунаєвецькій, Ізяславській, Красилівській, Полонській, Славутській та Старокостянтинівській.

По одному закладу у своїй власності мають шість селищних рад: центри ПМСД у Війтівецькій, Меджибізькій, Наркевицькій, Сатанівській, Смотрицькій та лікарня у Грицівській.

Дві сільські ради (Гуменецька та Орининська) мають у власності також по одному закладу.

По два заклади (центр ПМСД і лікарню) мають дев’ять селищних рад (Білогірська, Віньковецька, Летичівська, Новоушицька, Старосинявська, Теофіпольська, Чемеровецька, Чорноострівська, Ярмолинецька) та один – Слобідсько-Кульчієвецька сільська рада.

Разом з тим, голова обласної ради зауважила, що до сьогодні в області ще не прийнято рішення про зміну власників чотирьох закладів: Хмельницької центральної районної лікарні та Хмельницького, Шепетівського та Кам’янець-Подільського районних центрів первинної медико-санітарної допомоги.

На нараді було наголошено, що наразі основним джерелом фінансування закладів охорони здоров’я є кошти державного бюджету з Національної служби здоров’я України за програмою медичних гарантій відповідно до контрактів за 34 пакетами медичних послуг. Тому першочерговим завданням власників медичних підприємств є прийняття та реалізація щорічних регіональних програм розвитку та підтримки своїх закладів з врахуванням послуг, які не входять до пакетів надання медичних послуг за договорами з НСЗУ. До цих програм мають бути включені видатки на поточне утримання будівель, їх осучаснення та приведення до вимог ДБН (зокрема, щодо інклюзивності), забезпечення своїх закладів за табелем (відповідно до наказів МОЗ України), а також пільгове забезпечення населення територій через ЦПМСД (за постановами Кабінету Міністрів України № 1301 та № 1303) тощо.

«Я розумію, що питання фінансової спроможності є різним для кожної з громад, але такі програми доцільно затверджувати не лише з власниками, а й з усіма громадами, населення яких обслуговує конкретний медичний заклад» – наголосила Віолета Олександрівна.

попередня статтяСтатус безробітного через додаток «Дія»: покрокова інструкція
наступна статтяГоспрозрахункові підприємства комунальної власності розпочали звітувати про фінансово-господарську діяльність за 2020 рік