Віолета Лабазюк: Якісна питна вода – конституційне право кожного жителя нашої області

Голова обласної ради Віолета Лабазюк взяла участь у засіданні робочої групи з розробки проекту обласної програми “Питна вода Хмельниччини” на 2022-2026 роки.

Забезпечення населення області питною водою є однією з пріоритетних проблем, розв’язання якої необхідно для збереження здоров’я, поліпшення умов діяльності і підвищення рівня життя населення. На сьогодні лише третина жителів сільської місцевості області забезпечені централізованим водопостачанням. Крім того, переважну більшість існуючих водопровідно-каналізаційних мереж області є фізично зношеними і потребують реконструкції та модернізації, адже побудовані ще у 60-70-тих роках минулого століття. При чому проблема негайної заміни аварійної частини водопровідних та каналізаційних мереж залишається в усіх без винятку містах та селищах області, а це – понад тисячу кілометрів мереж.

Саме тому прийняття 8 квітня на пленарному засіданні четвертої сесії оновленої програми “Питна вода Хмельниччини” на 2021 рік стало пріоритетом для обласної ради.

“Жителі області мають конституційне право на забезпечення якісною питною водою. Тому виконання цієї оновленої програми надасть можливість забезпечити на території 35 громад проведення робіт з будівництва нових та реконструкцій існуючих систем централізованого водопостачання, а отже, і підвищить рівень якості  надання послуг у сільських населених пунктах”, – зазначає Віолета Лабазюк.

Водночас, як вважає голова ради, якщо у населених пунктах є критичні ситуації з водою, то потрібно негайно розпочати підготовку проектно-кошторисної документації на здійснення будівельних робіт, аби під час перерозподілу видатків обласного бюджету спрямувати необхідні кошти.

Крім цього, наявність проектно-кошторисної документації – це ще один крок для можливості фінансування проектів водопостачання та водовідведення у громадах з державного бюджету у разі прийняття відповідної державної програми.

До речі, на координаційній нараді з Головою Верховної ради України Дмитром Разумковим Віолета Лабазюк наголосила на необхідності відновлення державної програми «Питна вода», адже поряд з нашою обласною програмою буде задіяно додатковий фінансовий ресурс для розвитку територій.

28 квітня цього року Кабінет Міністрів України уже затвердив розроблену Мінрегіоном Концепцію Загальнодержавної цільової соціальної програми «Питна вода України» на 2022—2026 роки. Новою програмою передбачається можливість фінансування пріоритетних проєктів будівництва, реконструкції, капітального ремонту водопровідних мереж, очисних споруд, мереж водовідведення для забезпечення населених пунктів якісною питною водою.

Тому, на думку членів робочої групи, наразі головам тергромад потрібно доопрацювати та визначити по пріоритетності перелік проєктів будівництва, реконструкції, капітального ремонту мереж водопостачання в населених пунктах громад на 2022 рік. І тоді відповідні зміни та доповнення можна буде внести і до діючої обласної програми на розгляд чергової сесії обласної ради і врахувати при підготовці проекту обласної програми “Питна вода Хмельниччини” на 2022-2026 роки.

попередня статтяБезперебійна робота закладів охорони здоров’я в умовах пандемії – пріоритет обласної влади
наступна статтяПривітання голови обласної ради Віолети Лабазюк з Днем державної служби України