Безперебійна робота закладів охорони здоров’я в умовах пандемії – пріоритет обласної влади

22 червня голова обласної ради Віолета Лабазюк взяла участь у розширеному засіданні колегії облдержадміністрації, яку провів перший заступник голови ОДА Сергій Тюрін. Одне з основних питань порядку денного – організація та діяльність закладів охорони здоров’я області в умовах пандемії гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої корона­вірусом SARS-CoV-2.

За словами директора Департаменту охорони здоров’я ОДА Олександра Завроцького, минулоріч майже у 40 тисяч населення області виявлено гостру респіраторну хворобу COVID-19, спричинену коронавірусом. На 01 червня 2021 року захворіло 88064 особи (48372 за 5 місяців цього року). І найбільшу частку серед хворих – 35% – становлять люди у віці 50-64 роки.

На сьогодні в області функціонує 87 закладів охорони здоров’я. Відповідно до Національного плану протиепідемічних заходів щодо запо­бігання занесенню та поширенню на території України гострої респіраторної хвороби в області розроблено поетапний план збіль­шення ліжкового фонду, який змінювався відповідно до епідемічної ситуації і в умовах “червоної зони”.

На сьогодні ви­зна­чених закладів стало 27 з максимальною кіль­кістю розгорнутих ліжок (3327). Пік госпіталізації припав на 12 квітня, коли у стаціонарах області перебувало 2759 хворих та осіб з підозрою на хворобу.

Суттєвою підтримкою медичних працівників стало ініційоване головою обласної ради Віолетою Лабазюк під час пленарного засідання другої позачергової сесії обласної ради 24 грудня минулого року страхування медпрацівників. Тоді, за допомоги благодійного фонду, впродовж реалізації першого етапу майже дві тисячі медичних працівників, які лікують хворих на COVID-19, отримали страхові сертифікати.

Основним джерелом фінансування закладів охорони здоров’я є надходження з державного бюджету через НСЗУ та обласний бюджет. З метою запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19 з обласного бюджету виділено та освоєно на закупівлю необхідних засобів 24,7 млн гривень. Ще майже п’ять мільйонів гривень на боротьбу з коронавірусною хворобою виділено на виконання заходів обласної програми “Центра­лізоване забезпечення ЗОЗ медичним обладнанням, медикаментами та виро­бами медичного призначення на 2021-2023 роки” у  І кварталі 2021 року.

Четвертою сесією обласної ради від 08 квітня 2021 року для 11 медзакладів області на виготовлення проєктно-кошторисної документації для монтажу/встановлення кисневих станцій виділено 770 тис. грн, для обласного госпіталю ветеранів війни на ці цілі виділено 4 млн гривень.

Наразі актуальною є масова вакцинація населення області проти корона­вірусної інфекції. З 25 лютого, початку вакцинальної кампанії, щеплення проводилися вакцинами “Ковішелд” за ліцензією компанії “АстраЗенека”, “Короновак” фірми “Сіновак”, корейського виробництва “АстраЗенека”, “Комірнаті” компа­нії “Пфайзер”.

На 07 червня 2021 року працює 61 постійний пункт щеплень, уже вакциновано 3,5% населення області: 39068 осіб отримали першу дозу і 4724 отримали дві дози та завершили вакцинацію.

Із загальної кількості щеплених вакциною АстраЗенека вакциновано 65% (28498 осіб), Сіновак – 17,6% (7698), Пфайзер – 17,4% (7596).

Члени колегії погодились, що в умовах транс­формацій та пандемії коронавірусної інфекції безперебійна робота закладів охорони здоров’я має і надалі перебувати у числі пріоритетних завдань керівників органів влади усіх рівнів.

попередня стаття22 червня – День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні
наступна статтяВіолета Лабазюк: Якісна питна вода – конституційне право кожного жителя нашої області