Віолета Лабазюк зустрілась з благодійниками з Голландії

Сьогодні голова обласної ради Віолета Лабазюк зустрілася з керівником Фонду “Caritas Ukraine-Holland” Яном Пілкесом та волонтерами з Голландії.


Уже понад тридцять років іноземні благодійники тісно співпрацюють з місцевим осередком “Карітас Чемерівці”, який очолює отець Василь Демчишин.

Під час зустрічі Ян Пілкес насамперед подякував голові обласної ради за сприяння якої вдалось пришвидшити розмитнення благодійного  обладнання для Хмельницької обласної лікарні, яке впродовж чотирьох місяців утримувалось на кордоні.

“Мене кожен раз дуже дивують правила вашої країни, особливо на кордоні, коли хтось з іноземних благодійників намагається перевезти велику кількість допомоги для українців, а самі ж прикордонники створюють сотні проблем для  їх передачі, – розповідає голові обласної ради керівник “Caritas Ukraine-Holland”. –  Саме деякі логістичні питання та затримка у розмитненні становлять зараз основну перепону у забезпеченні необхідним закладів в Україні. Адже ми маємо можливості і готові надалі доставляти іноземну благодійну допомогу медичного призначення не лише для обласної лікарні, а й для обласної дитячої лікарні, для будинків-інтернатів та інших соціальних закладів, які вкрай потребують поліпшення матеріально-технічної бази”.

Віолета Лабазюк висловила щирі слова подяки голландським волонтерам та запевнила у подальшій всебічній підтримці добрих справ.

Благодійність завжди була властива українському народу. І вдвічі приємно, що іноземці не стоять осторонь, а готові  допомагати нам у всьому. Дуже приємно працювати з людьми, які вболівають за розвиток нашого краю”, – зазначила голова обласної ради.

У знак вдячності Віолета Лабазюк вручила Грамоти обласної ради та ювілейні медалі з нагоди 30-річчя Незалежності України Яну Пілкесу та Василю Демчишину за співпрацю та підтримку задля соціального забезпечення потребуючих верств населення, вагомий особистий внесок в утвердження духовних, морально-етичних цінностей, турботу та гуманність.

В ході дружньої розмови Віолета Лабазюк обговорила з волонтерами “Карітас Україна – Голландія” деталі подальшої співпраці та підтримки медичних, освітніх закладів та усіх потребуючих верств населення.

Довідка

Карітас України входить в одну з найбільших міжнародних мереж благодійних організацій у світі та Європі.

Слово “Карітас” означає воднораз любов і милосердя, співчуття та благодійність.

Протягом 26 років сотні тисяч потребуючих українців отримали матеріальну, соціальну, психологічну та юридичну допомогу завдяки нашій роботі. Робота Карітасу України сфокусована на 6 основних напрямках:

 • допомога дітям, молоді та сім’ям, які перебувають у кризі;
  • охорона здоров’я;
  • допомога людям з особливими потребами;
  • соціальні проблеми міграції;
  • допомога в надзвичайних ситуаціях;
  • розбудова громад.

Місія Карітасу України: Розвиток традицій доброчинної діяльності та здійснення соціальної роботи, виходячи із християнських морально-етичних цінностей.

Мета Карітасу України: Розробка та впровадження національних програм для забезпечення соціальної допомоги та підтримки найбільш потребуючого населення України, незалежно від національної приналежності чи віросповідання.

Принципи Карітасу України: Ефективність. Доступність. Прозорість.

Карітас України чотири рази ставав переможцем Національного конкурсу «Благодійна Україна» (у 2013, 2014, 2016 та 2017 роках) та є незмінним лідером Національного рейтингу благодійників України протягом 6 років. У 2019 році Карітас України став першим фондом, що тримав Почесну відзнаку Богдана і Варвари Ханенків.

Карітас України сьогодні це:
• Понад 30 регіональних організацій у 15 областях України.
• Понад 1 000 співробітників та волонтерів.
• Допомога потребуючим незалежно від віросповідання, етнічного походження, статі чи віку, базуючись на християнських засадах і цінностях.
• Сотні тисяч потребуючих, покращити стан яких змогла матеріальна, соціальна, психологічна та юридична допомога, надана співробітниками Карітасу.
• Комплексний та системний підхід до вирішення соціальних питань: ми не концентруємось на одній чи двох суспільних проблемах, а беремо до уваги їх сукупність, послідовність і потенційні наслідки.
• Висока кваліфікація працівників, постійний професійний розвиток завдяки участі у власних та партнерських тренінгах, семінарах, конференціях; стажування в Україні та за кордоном.
• Наукові підходи у соціальній роботі, власні дослідження проблем медицини, міграції, безробіття, безпритульності, сирітства і вуличного способу життя дітей та молоді, інтеграції людей з інвалідністю тощо.
• Ефективна та практична соціальна і матеріальна допомога, а також активна просвітницька діяльність.
• Багаторічне партнерство як з українськими, так і міжнародними благодійними фондами та громадськими організаціями, державними структурами.
• Безперервний обмін досвідом з міжнародною мережею Карітасу, що має понад 115-річну історію і об’єднує 165 національних організацій, з 200 країн світу, з персоналом у декілька мільйонів співробітників та волонтерів.

попередня статтяВ обласній раді визначили представників фракцій для включення до складу конкурсної комісії
наступна статтяХмельниччину відвідав Міністр розвитку громад та територій України Олексій Чернишов