Віолета Лабазюк зустрілася з представниками дипломатичних місій

«Ваша присутність засвідчує солідарність з Україною у нашому прагненні будувати вільну, незалежну, цивілізовану європейську державу»,– звернулася під час зустрічі до представників інших держав Віолета Лабазюк.

Надзвичайні та Повноважні Посли в Україні  Республік Австрія, Хорватія, Молдова, а також Азербайджанської, Турецької та Словацької Республік, Тимчасові повірені у справах Чорногорії та Республіки Болгарія, Почесний консул Республіки Молдова у місті Хмельницький – відповідно Арад Бенкьо, Аніца Джаміч, Валеріу Ківерь, Сеймур Гурбан оглу Мардалієв, Мустафа Левент Більген, Марек Шафін, Мирослав Радоїчич, Ванчев Герман Дімчев та Микола Скрипковський – відвідали вчора Будинок рад в рамках проведення другого Хмельницького Дипломатичного форуму. Також у зустрічі з іноземцями  взяли участь представники обласної військової адміністрації.

Лейтмотивом заходу було питання щодо посилення міжнародної співпраці між Україною та державами, які представляли учасники діалогу.

Віолета Лабазюк зазначила, що Хмельниччина була і залишається потужним аграрними регіоном; також в нашій області є багато інших галузей, які формують економіку краю. Вона продовжила, що незважаючи на війну, всі напрямки промисловості працюють, і економічна ситуація в регіоні є відносно стабільною.

Поряд з тим, Віолета Олександрівна сказала, що в Україні триває війна, і Хмельниччина є тим регіоном, який прийняв з початку повномасштабного вторгнення агресора в Україну майже 400 тисяч внутрішньо переміщених осіб. Голова обласної ради відмітила, що з лютого минулого року близько 100 закладів комунальної власності області  були задіяні у наданні допомоги ВПО.

“На сьогодні у комунальних закладах соціального спрямування  отримали  постійний прихисток 200 переселенців, − додала Віолета Лабазюк. − Заклади охорони здоровя комунальної власності надають постійну допомогу пораненим військовим – проводять важкі хірургічні операції та реабілітацію. Усі заклади комунальної власності отримують гуманітарну допомогу з різних куточків світу”.

Віолета Олександрівна від себе особисто та від імені депутатського корпусу обласної ради подякувала представникам дипломатичних установ в Україні за підтримку нашої країни на міжнародному рівні.

В свою чергу, представники інших держав розповіли, як на сьогодні їх країни допомагають Україні, та запевнили, що й надалі підтримуватимуть нашу країну та Хмельниччину на шляху до Перемоги та відновлення.

Зокрема, Мирослав Радоїчич підсумував, що цьогоріч Молдова двічі надавала гуманітарну допомогу Хмельницькому регіону і продовжить роботу у цьому ж напрямку. Про підтримку України сказала і  Аніца Джаміч: вона повідомила, що наступного року  Хорватія планує прийняти на відпочинок дітей із Хмельниччини.

Марек Шафін зазначив, що в Словаччині з метою посилення співпраці планується створення кількох консульств у містах України. Висловив підтримку Україні і представник Турції  − Мустафа Левент Більген.

Сеймур Гурбан оглу Мардалієв сказав, що сьогодні Азербайджан надає Україні паливо на безоплатній основі. Також азербайджанці здійснюють психологічну реабілітацію українських дітей, які постраждали від війни, та виконують розмінування українських територій.

Ванчев Герман Дімчев відмітив, що Болгарія за кількістю населення  є дуже маленькою країною, але поряд з цим, надає посильну, в тому числі військову, підтримку Україні.

Представник Чорногорії  Мирослав Радоїчич зазначив, що його країна також надає військову, економічну, гуманітарну та інтелектуальну підтримку нашій країні, а також висловив впевненість, що Україна обов’язково  переможе агресора.

“Спільно з вами ми будемо робити все, щоб  наблизити Перемогу, – завершила Віолета Лабазюк. – Сподіваюся, що наступний Хмельницький Дипломатичний форум відбудеться вже в мирній Україні, і ми з вами будемо обговорювати нові проєкти задля розвитку і процвітання наших країн. Дякую вам за небайдужість до України”.

попередня статтяВічна пам’ять та слава Героям, які загинули за незалежність України!
наступна статтяСьогодні – День працівника соціальної сфери