Вшанували Великого Кобзаря

9 березня в обласному центрі запланували низку заходів, приурочених 205-ій річниці від дня народження славетного Кобзаря Тараса Григоровича Шевченка.

З самого ранку біля пам’ятника відомому українському поету зібралися представники влади, духовенство, учасники громадських організацій, працівники державних установ та жителі міста.

Під час урочистої церемонії небайдужі хмельничани віддали данину пам’яті поету, поклавши квіти та вінки до пам’ятника Кобзареві.

Крім традиційного покладання квітів, у програмі свята прозвучали поетичні твори Тараса Шевченка: «Катерина» – у виконанні вихованців театрального відділення обласного академічного музично-драматичного театру ім. М. Старицького.

Свій талант і творчість Тараса Шевченка присутнім подарували актори студентського літературного театру «Глорія» кафедри української філології гуманітарно-педагогічного факультету Хмельницького національного університету (художній керівник – Таїсія Коваль). Вони представили уривки з вистави «Тарасові небеса», за творами Тараса Шевченка.

Твори «Реве та стогне Дніпр широкий», «Сонце заходить» виконав Хмельницький академічний муніципальний камерний хор.

На цьому відзначення річниці з дня народження Кобзаря не завершилося. Вже о 16.00 у монотеатрі «Кут» відбулася сповідь-барда «Не промовчи Шевченка у собі…» (мистецький проект «Ветеран»). Виставу поставив та зіграв керівник і актор монотеатру «Кут», народний артист України Володимир Смотритель.