Вшанували пам´ять видатного українця В’ячеслава Чорновола

25 березня виповнюється 24 роки з дня загибелі видатного політичного і громадського діяча, засновника і лідера «Народного Руху України» В’ячеслава Чорновола.

Сьогодні у Хмельницькому відбулося покладання квітів до погруддя В’ячеслава Максимовича. Хвилиною мовчання вшанували пам’ять видатного українця заступник керівника виконавчого апарату обласної ради Тетяна Зеленко, представники обласної військової адміністрації, міської ради, Хмельницької районної ради, районної військової адміністрації та громадськість.

Учасники меморіального заходу поділилися думками та спогадами про видатного лідера національної боротьби, наголосивши на його визначній ролі в утвердженні незалежності України.

В’ячеслав Максимович Чорновіл – український політик, публіцист, політв’язень СРСР, Герой України. Разом з іншими діячами започаткував в Україні національно-визвольний рух шістдесятників та дисидентів, ініціатор створення Української гельсінської спілки. За «антирадянську пропаганд» перебував у мордовських таборах суворого режиму і на засланні 17 років. Був ініціатором проголошення Декларації про державний суверенітет 16 липня 1990 року та Акту проголошення Незалежності України 24 серпня 1991 року.

В´ячеслав Чорновіл загинув у автомобільній катастрофі 25 березня 1999 року. Автомобіль, у якому лідер Руху повертався з Кіровограда, на великій швидкості врізався у вантажівку з причепом, що розверталася.

попередня статтяДопомога від ООН: як подати заявку онлайн 2023
наступна статтяКластери як каталізатор розвитку територій: досвід ЄС та України