Вшанували пам’ять жертв Голокосту

Щороку 27 січня Україна разом з усією світовою спільнотою вшановує пам’ять мільйонів жертв Голокосту – мільйонів єврейських жінок, чоловіків і дітей, які загинули від рук нацистів у роки Другої світової війни. Лише на українських землях їх кількість сягає моторошного числа – близько 1,5 мільйона осіб. Це не просто статистика: за нею стоять долі людей, зі своїми турботами, мріями, любов’ю і вірою. Подібним злочинам немає виправдання і терміну дії.

Близько 6 мільйонів євреїв, що становить третину населення євреїв всього світу, також незліченної кількості представників інших національностей, в тому числі й українців, нацисти утримували у спеціальних таборах смерті.

Найвідомішим місцем масових розстрілів євреїв в Україні є урочище Бабин Яр у Києві, де було страчено близько 150 тисяч осіб. Зараз тут знаходиться Меморіальний комплекс, присвячений пам’яті жертвам Голокосту.

Напередодні Міжнародного дня памʼяті жертв Голокосту у місті Хмельницький відбулися пам’ятні заходи, в яких взяв участь заступник голови обласної ради Валентин Соколюк.

Мітинг-реквієм відбувся біля пам’ятної дошки на будинку №15 на вулиці Вайсера, що в обласному центрі. Пам’ятний знак було встановлено на місці єврейського гетто, яке діяло в Проскурові у 1941-1942 роках.

Посадовець від імені керівництва та депутатського корпусу обласної ради висловив співчуття представникам єврейської громади міста Хмельницький та зазначив, що такі жахливі уроки історії  потрібно пам’ятати, аби не допустити нових страшних днів геноциду.

«Сьогодні досить складні часи переживає Україна, наші міста і села, цивільне населення, дітей та військових знищує російська орда, змушує мільйони людей страждати, шукати прихисток по всьому світу.

Майже два роки війни росії проти України виразно засвідчив, що пасивна памʼять про злочини геноциду не є запобіжником від їхнього повторення. Міжнародний день памʼяті жертв Голокосту – нагода ще раз замислитися над цим.

Маємо пам’ятати минуле, бути згуртованими та сильними, аби перемогти агресора і не допустити та уникнути повторення другого Голокосту», – сказав Валентин Соколюк у своєму виступі.

Вічна пам’ять усім жертвам Голокосту!

попередня статтяДержавна міграційна служба про реєстрацію місця проживання: до кого звертатись та як оформити
наступна статтяВічна пам’ять та слава Героям, які загинули за незалежність України!