Вшанували пам’ять жертв Голокосту

У п’ятницю, 27 січня, заступник голови обласної ради Валентин Соколюк взяв участь у мітингу-реквіємі з нагоди Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту. Захід відбувся біля пам’ятного знака на будинку №15 на вулиці Вайсера, що в обласному центрі. Організатором цього поминального мітингу був Хмельницький благодійний фонд «Хесед Бешт».

Голокост – це переслідування та масове знищення євреїв та інших соціальних груп, які здійснювали німецькі нацисти та їхні союзники під час Другої світової війни. Під час Голокосту було вбито близько 6 мільйонів євреїв, що становить приблизно третину всього єврейського населення світу.Крім євреїв, нацисти також вбили близько чверті всіх циган світу, приблизно 10% поляків, приблизно 3 мільйони радянських (включаючи українських) військовополонених, тисячі душевнохворих і непрацездатних.”Неповноцінних” за нацистськими переконаннями людей утримували в спеціальних таборах смерті. На ув’язнених часто ставили експерименти, а через жахливі умови проживання багато ув’язнених навіть не доживали до страти. Найвідомішим нацистським концтабором був Аушвіц у польському місті Освенцим.

Нацисти також розшукували і розстрілювали євреїв на окупованих територіях. Найвідомішим місцем масових розстрілів євреїв в Україні є урочище Бабин Яр у Києві, де було страчено близько 150 тисяч осіб. Зараз тут знаходиться Меморіальний комплекс, присвячений пам’яті жертвам Голокосту.

Заступник голови обласної ради Валентин Соколюк закликав присутніх не забувати уроки історії, аби не допустити страшних наслідків геноциду у наш час.

Учасники мітингу-реквієму зазначили, що зараз  Україна практично переживає часи другого Голокосту, коли країна, яка називала себе братньою та була гарантом Будапештського меморандуму, віроломно знищує цвіт української нації, стирає з лиця землі наші міста та села, зробила біженцями мільйони людей. Це ніщо інше, як знищення за національною ознакою.

В пам’ять про жертв Голокосту учасники зібрання поклали до меморіального знака живі квіти.

попередня стаття27 січня – День пам’яті жертв Голокосту
наступна статтяВіолета Лабазюк: «Одне з головних завдань – підтримка внутрішньо переміщених осіб»