Виставка унікальних вишиванок відкрилась у Хмельницькому

“Обереги. Традиції краси” – саме під такої назвою у Хмельницькому обласному науково-методичному центрі  культури і мистецтв проходить виставка старовинних вишитих українських сорочок. Сьогодні на урочистому відкритті виставки побував заступник голови обласної ради Валентин Соколюк.

На виставці представлена частина приватної колекції хмельничанки Світлани Делікатної – члена Національної спілки майстрів народного мистецтва України. Вона – майстриня-писанкарка, яка досліджує і відтворює подільські писанки, створює їх авторські зразки в техніці писанкарства та травлення.

Уже понад п’ять років  Світлана Делікатна збирає автентичні Подільські вишиванки. Її колекція вже нараховує сотню унікальних робіт кінця 19-го та 20-го століть.  В основному сорочки з Вінницької області, але є чимало з Новоушицького, Дунаєвецького районів Хмельниччини.

У своєму вітальному слові Валентин Соколюк подякував народній майстрині за цю важливу роботу, яка має велике історичне значення для майбутніх поколінь.

“У культурі кожного народу є речі, які яскраво відображають його особливу національну традицію. В Україні таким символом є вишиванка – своєрідний унікальний генетичний код  з зашифрованими оберегами та знаками, – наголосив заступник голови ради. – Тож бажаю всім нам пам’ятати та примножувати добрі традиції, передавати їх нашим нащадкам”. 

Переглянути виставку можна з 14 по 28 травня (понеділок – п’ятниця) з 11.00 до 13.00 години за адресою: м.Хмельницький, вул..Володимирська, 103.