Взаємодія волонтерів – опора ЗСУ!

Цими вихідними на Хмельниччині відбувся волонтерський саміт «Взаємодія волонтерів – опора ЗСУ». Головна мета – обговорити та вирішити проблемні питання, що виникають у роботі волонтерських організацій області.

Захід об’єднав в одних стінах представників керівництва області та міста, народних депутатів України з різних куточків країни, представників провідних волонтерських та благодійних ініціатив, військових та активну громадськість. Загалом в обговоренні взяли участь більше 100 осіб не лише з Хмельниччини, а й сусідніх регіонів.

Від Хмельницької обласної ради на заході був присутній заступник голови обласної ради Валентин Соколюк, директорка Агенції регіонального розвитку Хмельницької області Катерина Савчук та депутатка обласної ради Аліна Коваль.

Учасники саміту напрацьовували схеми подальших кроків у трьох панельних дискусіях: «Переможний 2023-ій рік: взаємодія волонтерів – опора ЗСУ», «Кордон можливостей» та «Правова та податкова безпека волонтерів».

У першій панельній дискусії під назвою «Переможний 2023-ій рік: взаємодія волонтерів – опора ЗСУ» учасники обговорили питання співпраці центральних та місцевих органів влади з волонтерськими організаціями, шляхи співпраці ГО, БФ та фізичних осіб волонтерів. Директорка Агенції регіонального розвитку Хмельницької області Катерина Савчук ознайомила присутніх з грантовими можливостями у 2023 році та наголосила на основних моментах у роботі, що допоможуть залучити іноземні гранти в Україну.

У рамках заходу активні волонтери області, більшість з яких допомагають нашим військовим з 2014 року, мали змогу не лише озвучити проблемні питання, які виникають у їхній щоденній діяльності, а й висловити побажання присутнім народним депутатам щодо удосконалення та розвитку їхньої роботи на законодавчому рівні.

Під час другої панельної дискусії «Кордон можливостей» заступник голови обласної ради Валентин Соколюк поінформував учасників про роботу Хмельницької обласної ради в умовах війни, зокрема акцентувавши увагу саме на співпраці з волонтерами як нашого регіону, так і з закордонними партнерами. Також Валентин Іванович розповів про роботу двох хабів при обласній раді, які з перших днів війни працюють над забезпеченням наших військових та родин ВПО, що проживають у нашій області всім необхідним.

У ході діалогу учасники третьої панельної дискусії під назвою «Правова та податкова безпека волонтерів» обговорили питання податкової політики щодо волонтерської діяльності.

На завершення учасники саміту підбили підсумки, напрацювавши подальші кроки, які сприятимуть покращенню ефективності роботи волонтерів та наближенню нашої Перемоги.

попередня статтяОб´єднуємо зусилля задля допомоги внутрішньо переміщеним особам
наступна стаття14 березня – День українського добровольця