Хмельницький святкує 586-у річницю

23 вересня місто Хмельницький відзначає чергову річницю від дня писемної згадки про Плоскирів.

З цієї нагоди в обласному центрі відбуваються різноманітні заходи, у яких взяв участь й голова обласної ради Михайло Загородний.

Урочистості розпочалися із покладання квітів до пам’ятника Героям Небесній сотні, стели пам’яті Героїв Небесної сотні та Героїв неоголошеної війни, пам’ятника Богдану Хмельницькому.

Біля Ангела Скорботи відбулася міжконфесійна молитва за Україну та місто Хмельницький. Члени Духовної ради міста, представники різних релігійних конфесій молилися за мир, за поранених та полеглих за Україну, тих, хто нині захищає її цілісність на сході, а також за рідне місто Хмельницький. Учасники зібрання згадали й віддали шану жертвам голодоморів та політичних репресій усіх років, Героям Небесної сотні, учасникам антитерористичної операції на сході держави, усім хмельничанам, які поклали на вівтар незалежності України найдорожче – свої життя.

Після спільної молитви до підніжжя Ангела Скорботи лягли квіти від вдячних хмельничан.

З нагоди 586-ї річниці міста Хмельницький в обласному центрі проходять виставки дитячих художніх робіт, виробів декоративно-прикладного мистецтва, інсталяції «Живописний куб» та «Піраміди міста», живописна майстерня просто неба «Щасливий день Хмельницького», презентація «Хмельницький – втілення мрій», спортивно-ігрова програма для дітей та молоді, мистецька сцена у сквері ім.Т.Г.Шевченка – гала-концерт літературного фестивалю «Слово єднає!» за участю сучасних українських письменників Василя Шкляра та братів Капранових. Також заплановані концерт студентських художніх колективів міста, дитячих мистецьких шкіл, презентація Хмельницької студії мультиплікації, фестиваль водяних ліхтарів, різноманітні спортивні заходи тощо.

До Дня міста Хмельницького Державне підприємство «Укрпошта» виготовило поштову листівку, присвячену 586-й річниці від часу заснування міста Хмельницький.

Разом з тисячами хмельничан чергову річницю від дня першої писемної згадки про місто Хмельницький відзначають й гості з міст-побратимів.