З ювілеєм, рідна Хмельниччино!

Рівно 80 років тому, 22 вересня 1937 року, розпочалася нова сторінка в історії Хмельницької області. До 4 лютого 1954 року вона називалася Кам’янець-Подільською. Пізніше – Хмельницькою.

80 років в історичному вимірі  незначний час, але для нашого регіону цей час надзвичайно багатий, наповнений колосальною кількістю подій, звершень та здобутків. Історія Хмельниччини тісно пов’язана з історією нашої держави. Непростий шлях її творення втілений у характерах наших людей, у їх цілеспрямованості, у їх любові до рідної землі.

З нагоди ювілею Хмельницької області у приміщенні обласної філармонії відбулося урочисте зібрання, у якому взяли участь голова обласної ради Михайло Загородний, голова облдержадміністрації Олександр Корнійчук, голова районних рад, народні депутати України, сільські, селищні, міські голови об’єднаних територіальних громад, райдержадміністрацій, Герої України, делегації з усіх куточків краю.

З історичною довідкою про життя області для учасників зібрання виступив академік Академії наук вищої освіти України, заслужений працівник освіти України, Член Національної ради з історичного краєзнавства, міжвідомчої координаційної ради з питань краєзнавства при Президії НАН України, голова осередку Українського історичного товариства ім.Михайла Грушевського, член регіональної громадської експертної ради ДАК в області Олександр Завальнюк.

Вітаючи від усього депутатського корпусу та себе особисто учасників зібрання та усіх жителів краю зі славним ювілеєм з часу утворення області Михайло Загородний сказав: «Потенціал Хмельниччини великий, але найбільше багатство області є його мешканці – щирі, працьовиті, високодуховні люди, які безмежно люблять і шанують свій край. Пам’ятаймо, наше життя буде таким, яким ми зробимо його самі! Впевнений, що усі плани і проекти, направлені на забезпечення життєвих потреб жителів нашої області, будуть успішно реалізовані лише нашими спільними зусиллями. Добробут наших сіл і міст, Хмельниччини загалом залежить лише від кожного з нас».

Керманич області побажав усім мешканцям краю здійснення світлих мрій та сподівань, добробуту та успіхів у всіх життєвих справах, а Хмельниччині нових економічних звершень.

Голова обласної ради Михайло Загородний та голова облдержадміністрації Олександр Корнійчук виконали приємну місію та вручили державні нагороди та Почесні відзнаки «За заслуги перед Хмельниччиною» групі подолян.

Після урочистої частини для учасників зібрання відомі колективи та виконавці краю представили святковий концерт.

У фойє філармонії демонструвалися книжкові виставки відповідної тематики обласної універсальної наукової бібліотеки, обласної бібліотеки для юнацтва, обласної бібліотеки для дітей  ім.Т.Шевченка, виставка українського костюму та вишиванки майстрів Хмельниччини та гостей, експонувався український народний костюм працівниками обласного краєзнавчого музею.