Як працюють комунальні заклади в умовах війни: Віолета Лабазюк ознайомилась із діяльністю низки соціальних установ

З перших днів війни в Україні заклади комунальної власності обласної ради соціального спрямування стали прихистком для сотень вимушено переміщених осіб з різних регіонів країни.

Голова обласної ради Віолета Лабазюк вважає, що одним із пріоритетних напрямів у роботі органів місцевого самоврядування є спрямовування належного фінансового ресурсу з обласного бюджету для забезпечення проживаючих у соціальних закладах комфортними умовами, наближеними до домашніх.

Віолета Олександрівна продовжує здійснювати робочі виїзди до закладів комунальної власності обласної ради. Зокрема, днями навідалася до Смотрицького та Черчецького будинків-інтернатів  для  громадян  похилого  віку  та  осіб з інвалідністю, аби детально ознайомитись з матеріально-технічною складовою закладів, ефективністю використання майнових комплексів та умовами перебування у них підопічних.

Дані заклади є стаціонарними соціальними  установами загального типу для постійного проживання громадян похилого віку, ветеранів війни та праці, інвалідів, які потребують стороннього догляду, побутового та медичного обслуговування.

Станом на 30 вересня 2022 року у Смотрицькому будинку-інтернаті проживає 37 підопічних, з них внутрішньо-переміщених  2 особи  (1 – підопічна з Луганської області, 1 –  підопічний з Донецької області).

Основними  напрямами  роботи будинку  інтернату  є  забезпечення  належних  умов  для  проживання, соціально-побутового  обслуговування, надання медичної  допомоги та соціальних послуг стаціонарного догляду громадянам  похилого  віку, проведення  комплексу  реабілітаційних  заходів  відповідно  до  індивідуального  плану  комплексної  реабілітації, що сприяють  адаптації  у  новому  середовищі.

Черчецький  будинок-інтернат  для  громадян  похилого  віку  та  осіб з інвалідністю  було  засновано  у  1957 році. Установа розрахована  на  90 ліжкомісць. Станом  на  30 вересня 2022  рік у закладі   проживає 89  мешканців. З  них  внутрішньо-переміщених  осіб – 10, (2 особи з Київської обл., 1 особа з Харківської обл., 7 осіб з Донецької обл.)

Згідно  з індивідуальними  програмами  особи з  інвалідністю та  підопічні забезпеченні  палицями, новими  інвалідними  візками та іншими  необхідними засобами  пересування, медикаментами, медичним обладнанням, консультативною  допомогою, стаціонарним лікуванням на базі закріплених лікувально-профілактичних  закладів  охорони  здоров’я.

Спілкуючись з підопічними закладів, Віолета Олександрівна цікавилася питаннями створення належних умов для проживання, забезпечення раціональним харчуванням, медикаментами, протезно-ортопедичними  виробами, засобами пересування, одягом та  взуттям. У ході діалогу мешканці закладів запевнили посадовця, що задоволені проживанням у закладах, дякували працівникам за створення комфортних умов, якісний медичний догляд та постійну всебічну підтримку.

Під час ознайомлення із матеріально-технічним забезпеченням комунальних закладів, головою ради детально вивчено стан матеріального оснащення та підготовку установ до опалювального сезону.

Віолета Лабазюк запевнила, що окремі питання з потреб забезпечення вихованців усім необхідним можливо вирішити, залучивши  гуманітарний ресурс зі штабу гумдопомоги Хмельницької обласної ради.

У Черчецькому будинку-інтернаті Віолета Лабазюк спільно з керівництвом установи вивчила проблемне питання щодо здійснення ремонтних робіт для забезпечення безперебійного водопостачання у закладі.

 

попередня статтяУряд забезпечив надання реабілітаційних послуг громадянам, які постраждали від російської агресії
наступна статтяФілія “Енергозбут” АТ “Укрзалізниця” повідомляє про планові відключення електричної енергії у жовтні 2022 року по Хмельницькій області