єОселя розширила можливості купівлі житла для військових і ветеранів

Програма доступного кредитування житла єОселя розширила можливості для ветеранів війни, учасників бойових дій, людей з інвалідністю через війну та членів їхніх сімей.

Відтепер є можливість купити квартиру в Києві та обласних центрах, якщо багатоквартирному будинку не більш ніж 10 років.

Раніше було обмеження до трьох років. Якщо вирішили купувати в інших населених пунктах — без обмежень по віку будинку.

Для військовослужбовців ЗСУ за контрактом та силовиків, педагогів, медиків і науковців ставка становить 3% річних.

Для учасників бойових дій, ветеранів, ВПО та всіх інших українців без власного житла — 7%. Мінімальний початковий внесок — 20%, а строк кредиту — 20 років.

Відтепер позичальники вже можуть купувати не тільки квартири, а й житлові будинки або таунхауси. Також була збільшена гранична норма надання кредиту за програмою єОселя при купівлі будинків.

Нормативна площа житлового будинку, на придбання якого надається кредит, має становити для сім’ї з однієї особи (одинока особа) не більш як 62,5 кв. метра загальної площі та додатково 21 кв. метр — на кожного наступного члена сім’ї. Тобто родина із трьох людей може отримати кредит на купівлю будинку площею до 104,5 кв. метра.

Постанова також уточнює поняття «військові ризики», тому є можливість застрахувати житло за ціною купівлі.

Подати заявку на програму можна через Дію, дані автоматично підтягуються з реєстрів. Потім потрібно надіслати заявку в один чи кілька банків, Дія сповістить про попереднє рішення.

Від початку дії програми кредити на придбання житла взяли вже 6916 українських родин.

Джерело: Міністерство цифрової трансформації України

попередня статтяВіолета Лабазюк: «Для України є важливою підтримка США»
наступна статтяВетеранок та жінок із сімей ветеранів запрошують пройти безкоштовну програму розвитку та відновлення ментального здоров’я