З делегацією Сейму Польщі обговорили шляхи співпраці в енергетичній сфері

Сьогодні голова обласної ради Віолета Лабазюк та начальник обласної військової адміністрації  Сергій Гамалій зустрілися з представниками Сейму Республіки Польща – депутатами Пшемиславом Коперським, Марціном Куласек та Стефаном Краєвським.

У зустрічі також взяли участь генеральний директор Хмельницької АЕС, депутат обласної ради Андрій Козюра, в.о. генерального директора АТ «Хмельницькобленерго» Олег Козачук, голова Державної інспекції енергетичного нагляду України Руслан Слободян, виконувач обов’язків директора державного підприємства «Гарантований покупець» Андрій Пилипенко, заступники начальника обласної військової адміністрації.

У ході зустрічі сторони обговорили низку актуальних питань в гуманітарній сфері, викликаних агресією росії. Як відомо, Польща активно підтримує Україну у боротьбі з ворогом та є однією з найближчих країн-партнерів, яка прийняла понад 4 мільйона українців, які окрім житла та харчування, отримали право на працю, безкоштовне медичне лікування та навчання своїх дітей, а головне – турботу та підтримку.

«За останні місяці ми переконалися хто для нас є справжнім другом. Лише військової допомоги з Польщі наша країна отримала на суму більше 7 мільярдів злотих. Від імені усіх депутатів обласної ради та від себе особисто висловлюю слова великої вдячності за надійну підтримку наших євроінтеграційних прагнень та ту допомогу, яку ви надаєте Україні у цей складний час випробувань.  Це, перш за все, допомога українському народу, за свободу якого наші військові борються на фронті. Зі своєї сторони ми тут, у тилу, робимо все, аби забезпечити наших захисників усім необхідним, а також створити комфортні умови для перебування в нашому регіоні понад 154 тисячі переселенців, аби вони були забезпечені усім необхідним та почувалися у безпеці»,-  зазначила Віолета Лабазюк.

Зі свого боку представники сейму запевнили, що й надалі допомагатимуть у боротьбі з російським агресором.

Під час спілкування сторони говорили про співпрацю у галузі енергетики, що сприятиме зміцненню обороноздатності нашої країни та наближенню перемоги над ворогом.

Сьогодні питання енергетичної галузі особливо актуальне. Адже багато потужностей Енергоатома перебувають у резерві, оскільки під час війни споживання електроенергії в Україні помітно скоротилося. І ці потужності замість вимушеного простою можуть працювати на експорт, що принесло б користь як Україні, так і країнам Європи.

Для цього необхідно відновити роботу наявних потужних ліній електропередачі, виконати низку інших організаційних та технічних заходів. Як зауважила Віолета Лабазюк: «Експорт електроенергії є важливим фінансовим ресурсом для післявоєнної відбудови пошкодженої та втраченої інфраструктури  країни. А на перспективу відкриє можливості залучення довгострокових кредитів на будівництво нових енергоблоків в Україні, зокрема й на Хмельницькій АЕС».

Директор Хмельницької АЕС Андрій Козюра зазначив, що українська енергосистема має можливості експорту електроенергії на державному рівні та підключення до європейської мережі операторів системи передачі електроенергії ENTSO-E (англ. European Network of Transmission System Operators for Electricity), яка  станом на 2021 рік об’єднує 42 оператори у 35 країнах континенту. Останні роки український уряд декларує синхронізацію енергосистеми України з ENTSO-E, як один з основних пріоритетів в енергетичній політиці нашої держави.

 

попередня статтяПОДЯКА ЗА ГУМАНІТАРНУ ДОПОМОГУ
наступна статтяСьогодні Україна відзначає День вишиванки!