З метою популяризації Цілей сталого розвитку

Хмельницьким обласним Ресурсним центром сталого розвитку ПРООН в Україні 5 березня 2019 року був оголошений обласний Конкурс кращих практик з метою популяризації Цілей сталого розвитку у Хмельницькій області шляхом відбору, відзначення і поширення кращих практик  з досягнення 17 Цілей сталого розвитку у Хмельницькій області.

Конкурс проводився за підтримки: Програми розвитку ООН в Україні, Хмельницької обласної ради, Хмельницької обласної державної адміністрації та відповідно до Меморандуму про взаєморозуміння щодо сталого розвитку, укладеному між Програмою розвитку Організації Об`єднаних Націй, Хмельницькою обласною радою та облдержадміністрацією від 27 листопада 2017 року.

Тема Конкурсу 2019 року: «Велика перемога – це система маленьких перемог». Учасники Конкурсу вибирали одну або декілька із 17 Цілей сталого розвитку та описували як реалізований ними проект, програма, комплекс заходів сприяють досягненню ЦСР у їхньому місті, селищі, селі, школі, будинку культури, дитсадку, окремій громаді тощо.

Учора, 21 березня, відбувся Регіональний Форум «Хмельниччина в контексті реалізації Цілей сталого розвитку ООН», в якому взяло участь більше сотні людей з усієї Хмельниччини.

Основною метою цього заходу була мобілізація якнайширшого кола в напрямку досягнення Цілей сталого розвитку ООН на рівні Хмельницької області та ознайомлення з підходами у розвитку суспільства в цілому і громад зокрема у контексті Цілей сталого розвитку, що задекларовані ООН.

Під час роботи Форуму його учасники cистематизували інформацію про Цілі сталого розвитку ООН, обговорили їх загальнодержавні та регіональні пріоритети, скоординували з представниками органів місцевої влади проведення аналізу та внесення коректив до власних стратегій розвитку з врахування ЦСР ООН, ознайомилися з кращими практиками реального впровадження ЦСР на території області.

Урочистою була церемонія підбиття підсумків та нагородження  переможців Конкурсу кращих практик «Змінюй світ: досягай 17 Цілей сталого розвитку». Результати Конкурсу та імена переможців оголосив регіональний координатор ПРООН з досягнень Цілей сталого розвитку в Хмельницькій області Вячеслав Третяк.

Всього на Конкурс надійшло 49 заявок. За результатами оцінювання конкурсних робіт прийнято рішення за перше місце дипломом та грошовою винагородою три тисячі гривень відзначити ГО “Територія” (м. Хмельницький) за проект «Популяризація питань доступності та дружності до навколишнього середовища серед відвідувачів міських масових заходів та фестивалів».

За другі місця дипломами та грошовими винагородами по дві тисячі гривень нагороджені ДВНЗ “Кам’янець-Подільський індустріальний коледж” (м. Кам’янець-Подільський) за проект «5 хвилин рятує життя» та ГО “Центр Стратегічних Ініціатив” (м. Хмельницький) за проект «Ми особливі!».

Дипломами та грошовими винагородами по одній тисячі гривень відзначені Хмельницький Центр ППК (м. Хмельницький) за проект «Навчання впродовж життя – основа будь-якої сучасної програми розвитку», ЗОШ I-III ступенів №6 (м. Славута) за проект «Створення інклюзивного середовища в інклюзивному закладі: крок за кроком» та Студентська Рада Хмельницького університету управління та права (м. Хмельницький) за проект «Благодійна акція «Таємний Миколай».

Учасників регіонального форуму від імені голови обласної ради Михайла Загородного привітав заступник начальника відділу з питань внутрішньої політики, адміністративно-територіального устрою та інформаційного забезпечення виконавчого апарату обласною радою Микола Панасюк. У своєму вітальному слові він наголосив, що саме обласною радою сьомого скликання 27 вересня 2018 року було прийнято рішення «Про програму проведення обласного конкурсу мікропроектів сталого місцевого розвитку у Хмельницькій області на 2017 – 2020 роки» і закликав до активної участі у цьому конкурсі.

Відповідно до розпорядження голови Хмельницької обласної ради за активну участь у Конкурсі Подяками обласної ради відзначено Летичівську селищну раду ОТГ (смт. Летичів) за проект «Впровадження Бюджету участі Летичівської ОТГ, Центр комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю внаслідок інтелектуальних порушень “Родинний затишок” (м. Хмельницький) за проект «На крилах радості» та Центральну бібліотеку Полонської міської ради ОТГ (м. Полонне) за проект «Доступна бібліотека».

Колегіальним рішенням комісії з конкурсного відбору, додатково до основних переможців за активну участь у Конкурсі сертифікатами та заохочувальними призами було відзначено ще дванадцять учасників Конкурсу.

У роботі форуму взяла участь представник Програми розвитку ООН Янна Жамбекова, яка відзначила високу активність та рівень проведення заходу.