З нагоди 100-річчя Дмитра Прилюка

229

Для журналістів та письменників Хмельниччини, широкого загалу творчої інтелігенції вже стало гарною традицією щороку 8 листопада збиратися у селі Божиківці, що на Деражнянщині, аби в день народження письменника, вченого та журналіста Дмитра Прилюка (1918-1987) вшанувати світлу пам’ять видатного земляка добрим та вдячним словом.

Цьогоріч Прилюківські читання, які проходять вже вдвадцяте, особливі, адже Дмитру Михайловичу виповнилося б сто років.

Для участі в урочистостях на малу батьківщину Дмитра Прилюка прибули поважні гості зі столиці – син нашого славетного земляка В’ячеслав Прилюк з дочкою Єлизаветою, директор інституту журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка Володимир Різун, секретар Національної спілки журналістів України, письменник Сергій Шевченко, інші шанувальники творчої спадщини ювіляра.

Спочатку гості разом з чисельною групою місцевих літераторів, журналістів та науковців побували в селі Божиківці, де відвідали місцеву школу, в якій навчався Дмитро Прилюк, здійснили екскурсію до бібліотеки-музею, відвідали місце, де колись знаходилася хата родини Прилюків. У Книзі почесних гостей Володимир Різун та Володимир Шевченко залишили свої записи з вдячністю за збереження пам,яті про видатного земляка.

Вже в другій половині дня урочистості продовжилися в Деражнянській центральній районній бібліотеці. На початку проведення Прилюківських читань заступник начальника відділу з питань внутрішньої політики, адміністративно-територіального устрою та інформаційного забезпечення виконавчого апарату обласної ради Микола Панасюк передав учасникам зібрання щирі вітання від голови обласної ради Михайла Загородного та вручив київським гостям на згадку про Хмельниччину подарунки.

 Найактивніших організаторів заходу – голову Деражнянської районної ради Віталія Сідлецького, начальника відділу культури, національностей та релігій РДА Світлану Коширець, директора районної централізованої бібліотечної системи Юлію Стецюк, Божиковецького сільського голову Ольгу Багрій та ветерана журналістики Віктора Заржицького було відзначено Подяками обласної ради та цінними подарунками.

Протягом кількох годин учасники ювілейного зібрання ділилися спогадами про велику Людину, Вчителя та Митця. Цікаві розповіді київських гостей В’ячеслава Прилюка, Володимира Різуна, Сергія Шевченка про самобутню постать Дмитра Михайловича доповнили його колишні вихованці, лауреати обласної премії імені Дмитра Прилюка Раїса Токар, Петро Маліш, Олексій Тимощук та Петро Воробей. Теплі слова про видатного земляка звучали і з вуст Петра Лічмана, Віталія Мацька, Галини Черниш, Михайла Чайковського та інших виступаючих.

Учасники Прилюківських читань мали також чудову нагоду послухати улюблені пісні Дмитра Прилюка у виконанні місцевих самодіяльних артистів, а також ознайомитися зі змістовними тематичними виставками про життя та творчий шлях визначного письменника, журналіста та вченого Дмитра Прилюка.

Найближчими днями заходи з нагоди 100-річчя від дня народження Дмитра Михайловича відбудуться і в столиці нашої країни.