З професійним святом привітали працівників агропромислового комплексу краю

214

День працівників сільського господарства традиційно відзначається у третю неділю листопада.

Це свято було засноване в 1993 році й демонструє повагу та подяку працівникам однієї з найважливіших сфер життєдіяльності. Тоді президент України підписав указ про заснування професійного свята всіх працівників сільського господарства, а також підприємств, що займаються переробкою сільськогосподарської сировини та виробництвом харчової продукції.

Сьогодні в обласному академічному музично-драматичному театрі імені Михайла Старицького відбулися урочистості та святковий концерт, на які завітали  голова обласної ради Михайло Загородний, голова облдержадміністрації Вадим Лозовий, секретар Хмельницької міської ради Михайло Кривак, представники агроформувань краю, підприємств з переробки сільськогосподарської сировини, харчової промисловості, заготівельних і обслуговуючих підприємств і організацій агропромислового комплексу, ветерани галузі.

Вітаючи зі святом усіх трудівників села області від себе особисто та депутатів обласної ради голова облради Михайло Загородний акцентував, що вже традиційно аграрії краю відзначають професійне свято зі значними досягненнями.

«Хмельниччина завжди була потужною аграрною областю і сьогодні з впевненістю утримує лідерські позиції на рівні України, демонструючи одні з найвищих показників у сільськогосподарському виробництві державі. Завдяки потужній і натхненній праці та вдосконаленню технологій, область перестає бути просто виробником великого об’єму сільськогосподарської продукції як сировини – з кожним роком область збільшує свої потужності з переробки сільськогосподарської сировини, створюються нові підприємства, які виробляють якісний продукт», – зазначив Михайло Загородний.

У поточному році аграрії області увійшли до числа кращих з валового виробництва зерна. Зокрема, в нинішньому році зібрано більше 3,5 млн. тонн зерна при середній врожайності 68,8 ц/га (в Україні ця цифра складає 45,3 ц/га). Окрім того, сільські трударі області утримують лідируючі позиції в державі з урожайності ранніх зернових культур, кукурудзи, соняшника. Обсяг валової продукції аграрного виробництва по сільськогосподарських підприємствах з початку року становить 104,9 %.

Агроформування краю практично завершують осінній комплекс робіт. Намолочено 2,7 млн.тонн зерна при середній урожайності 60 ц/га, що є найвищим показником в державі.

Сьогодні нарощує свої потужності й галузь тваринництва області. За темпами росту виробництва молока та яйця курячого  Хмельниччина в державі посідає перше місце, за питомою вагою по чисельності поголів’я великої рогатої худоби – 4 місце,  чисельності поголів’я корів – ІІ-ге місце.

З боку обласної ради становленню аграрного комплексу надається пріоритетне значення, оскільки саме він здатний суттєво вплинути на стабілізацію і поліпшення загальної економічної ситуації в області. Значному підвищенню продуктивності праці сільгоспвиробників, зайнятості населення та зміцнення рівня добробуту селян сприяє Програма розвитку агропромислового комплексу Хмельницької області на 2017-2021 роки, прийнята рішенням обласної ради сьомого скликання 23 березня 2017 року. Цією Програмою передбачається щорічна бюджетна допомога агроформуванням всіх форм власності по десятьох напрямах діяльності агропромислового комплексу.

Відповідно цій Програмі у поточному році виділено 4,7 млн. грн на часткову компенсацію фізичним особам вартості придбаних доїльних апаратів. На даний час, в рамках цієї програми надійшло близько 600 заяв і вже найближчим часом кошти обласного бюджету надійдуть селянам.

Свідченням високого рівня довіри жителів нашого краю до лідерів сільськогосподарських підприємств та фермерських господарств є те, що більшість з них є депутатами обласної, районних, міських рад.

На урочистостях прозвучало чимало прикладів та імен нинішніх працівників села, які достойні поваги. Принагідно Михайло Загородний подякував за працю присутнім у залі ветеранам аграрної галузі області.

Голова обласної ради подякував усім працівникам аграрної сфери за високі результати та значні досягнення у галузі сільського господарства, побажав аграріям Хмельниччини щедрих врожаїв, успішного втілення у життя планів, задумів та сподівань.

Окремим працівникам сільського господарства Михайло Загородний вручив Грамоти облради та цінні подарунки.

Під час урочистостей, у фойє театру,  усі присутні мали можливість оглянути виставки короваїв,  аграрних підприємств області, вищих навчальних закладів, що здійснюють підготовку майбутніх фахівців-аграріїв.

Завершилося свято яскравим концертом творчих колективів, які подарували присутнім приємні враження, позитивні емоції та чудовий настрій.