З турботою про переселенців та дітей

У рамках робочої поїздки до Антонінської селищної територіальної громади Віолета Лабазюк побувала в обласному комунальному закладі освіти – Антонінській спеціальній школі, де зустрілася з її вихованцями та педагогами. Спочатку, у зв´язку з повітряною тривогою, спілкування відбулося в укритті навчального закладу, а після її завершення – у актовій залі.

Антонінська спецшкола  – це спеціальний  заклад загальної середньої освіти,  метою діяльності якого є забезпечення права дітей з особливими освітніми потребами, зумовленими стійкими фізичними, психічними, інтелектуальними   порушеннями на здобуття загальної середньої освіти з урахуванням особливостей їх психофізичного розвитку, здійснення комплексних корекційних та реабілітаційних заходів, спрямованих на відновлення здоров’я, корекцію порушень, розвиток особистості. У закладі навчається 93 дитини, з  них діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, які знаходяться під опікою закладу, діти з інвалідністю, діти з багатодітних  та малозабезпечених родин.

Для маленьких вихованців закладу Віолета Лабазюк привезла солодкі подарунки, за що дітки щиро дякували, висловлюючи свою найбільшу мрію – найшвидшої Перемоги для України.

У ході поїздки голова обласної ради зустрілася з внутрішньо переміщеними особами, які проживають безпосередньо в «центральній садибі» громади – селищі Антоніни. Наразі ж в територіальній громаді проживає 668 ВПО, які загалом складають 320 сімей.

Під час зустрічі Віолета Лабазюк передала переселенцям сертифікати номіналом 500 гривень на придбання товарів в одній із продуктових торговельних мереж. Ця допомога надійшла завдяки меморандуму, укладеному під час робочого візиту голови облради до американського штату Юта.

Під час спілкування з переселенцями Віолета Олександрівна зазначила, що видача продуктових сертифікатів є першим етапом допомоги для ВПО. Наступний етап – видача продуктових наборів, які будуть формуватися на базі гуманітарного штабу обласної ради завдяки співпраці з благодійними організаціями. Одночасно вона поінформувала про функціонування при обласній раді Центру видачі гуманітарної допомоги на базі обласного музично-драматичного театру імені М. Старицького (м.Хмельницький, вул. Соборна, 60), де сім´ї внутрішньо переміщених осіб можуть одержати одяг, взуття, дитяче харчування та засоби особистої гігієни. Допомогою Центру вже скористалися майже 53 тисячі переселенців. Окрім того, роз´яснила про діяльність міжнародних організацій, які надають ВПО фінансово-правову та соціальну допомогу.

Окремо голова обласної ради подякувала Антонінському селищному голові Анатолію Оцалюку та всім головам територіальних громад, які взяли на себе виклики воєнного часу і допомогають вимушеним переселенцям, та разом з колективами своїх комунальних установ намагаються створити максимально комфортну атмосферу, аби люди, які побачили на власні очі жахи війни, почували себе захищено.

попередня статтяВідбудеться виставка художніх творів майстрів декоративно-прикладного мистецтва «Мелодії краси»
наступна статтяСтартував Всеукраїнський конкурс «Учитель року-2023»