З турботою про ветеранів та учасників бойових дій

Голова обласної ради Михайло Загородний відвідав Хмельницький госпіталь ветеранів війни – один з комунальних закладів облради.

Очільник краю оглянув лікувальні відділення госпіталю та поспілкувався з медичним та обслуговуючим персоналом і пацієнтами закладу.

Під час зустрічі посадовець відповів на численні питання, які стосувалися водопостачання госпіталю, покращення транспортного сполучення, а також поліпшення умов перебування у медичному закладі.

 Як наголосив Михайло Загородний, покращення у наданні високоякісної медичної допомоги людям, які цього потребують, є пріоритетом у роботі обласної ради та діяльності його комунальних закладів.

«Переконаний, обласна рада й надалі сприятиме у поліпшенні матеріально-технічної бази обласного госпіталю, аби ветеранам війни були створені всі належні умови для перебування та лікування»,– зазначив керманич області.

Так, для зміцнення матеріально-технічної бази обласного госпіталю ветеранів війни за останні чотири роки з обласного бюджету було спрямовано понад 40 мільйонів гривень.

Зокрема, на капітальний ремонт приміщень головного корпусу госпіталю із заміною вікон за останні чотири роки було виділено понад 20 млн. грн бюджетних коштів.

Минулоріч на базі госпіталю запрацювало сучасне багатопрофільне реабілітаційне відділення для учасників антитерористичної операції та ветеранів війни. На його реконструкцію та матеріально-технічне забезпечення відділення з обласного бюджету було виділено майже 6 млн. гривень. Окрім того, до оснащення відділення долучилися меценати та спонсори.

У реабілітаційному відділенні проводиться відновне лікування хворих з захворюванням і травмами опорно-рухового апарату та центральної і периферичної нервової системи. Унікальністю відділення є придбана за бюджетні кошти  сучасна комп’ютерна система для діагностики E-Link, апарат для розробки суглобів нижніх кінцівок, призначений для здійснення радіо-, механо-, електро- та фізичної терапії.

Окрім того, на реконструкцію системи відведення та очищення стічних вод госпіталю протягом 2017-2018 років використано більше семи мільйонів гривень, цьогоріч на даний об´єкт передбачається виділити ще більше 5,5 млн. гривень.

На завершення реконструкції внутрішніх мереж водопостачання, гарячого водопостачання та каналізаційної мережі обласного госпіталю цьогоріч буде спрямовано 656,9 тис. гривень. У 2018 році на реалізації цього об´єкту освоєно більше 4 млн. гривень.

 Водночас, постійно здійснюється оновлення медичного обладнання для реабілітаційного та фізіотерапевтичного відділень.

Довідка.

За станом на 1 січня 2019 року на обліку в області перебуває 43 тисячі 416 ветеранів. З них учасників бойових дій – більше 13 тисяч осіб, інвалідів війни понад 3 тисячі осіб ,учасників другої світової війни – більше 23 тисяч осіб.

Хмельницький обласний госпіталь ветеранів війни розрахований на 300 ліжок. Заклад є багатопрофільною спеціалізованою медичною установою, в якій 180 ліжок – терапевтичного, 95 ліжок хірургічного профілю та 25 ліжок реабілітаційне відділення (відновного лікування хворих з захворюваннями і травмами опорно-рухового апарату та центральної і периферичної нервової системи). Також функціонує відділення інтенсивної терапії та анестезіології.