Законопроєкт щодо комплексної реконструкції кварталів застарілого житла

Комітет Верховної Ради з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування рекомендував парламенту прийняти законопроєкт № 6458 у першому читанні за основу.

Законопроєкт розроблявся та був підтриманий Урядом минулого року. Відтак, під час підготовки до другого читання, у документі буде змінено акценти, пов’язані з відбудовою житла, зруйнованого або пошкодженого внаслідок бойових дій.

Зазначимо, документ передбачає:

  • запровадження алгоритму прийняття рішення про реконструкцію застарілого житла;
  • реконструкції підлягатимуть не лише багатоквартирні будинки, а й наявні об’єкти соціально-транспортної інфраструктури, що розташовані в межах кварталу, який підлягає реконструкції;
  • удосконалення процедури компенсації власникам застарілого житла;
  • різні варіанти відселення мешканців кварталу під час проведення реконструкції;
  • визначені заходи з реконструкції кварталу або мікрорайону: реконструкція багатоквартирних будинків, зокрема, це модернізація, з відселенням мешканців або без відселення чи знесення багатоквартирного будинку;
  • розширений перелік джерел фінансування проєктів реконструкції.

Реконструкцію житлових об’єктів буде здійснено в рамках нових будівельних норм, які передбачають аспекти енергоефективності,  безбар’єрності, створення необхідних інфраструктурних умов тощо. Надалі це значно зменшить витрати на утримання житла.

Нагадаємо, раніше Верховна Рада прийняла у першому читанні за основу законопроєкт № 6383 щодо впровадження технологій інформаційного моделювання у будівництві. «Це важливий етап комплексної реформи сфери містобудування. Нововведення дозволять отримати вищу якість контролю робіт на всіх етапах, знизити вартість будівництва, а головне —  підвищити його безпечність», — зазначив Міністр розвитку громад та територій України Олексій Чернишов.

За інформацією Міністерства розвитку громад та територій України

попередня статтяМолитва за перемогу України!
наступна статтяВР заборонила знижувати виплати майбутнім пенсіонерам через зменшення доходу під час війни