Запрацював перший на Хмельниччині Центр безпеки громадян

335

Сьогодні в Гуківській сільській територіальній громаді Кам’янець-Подільського району розпочав роботу перший на території Хмельниччини та 30-й в Україні Центр Безпеки громадян.

На базі Центр Безпеки громадян функціонуватимуть: – від Міністерства внутрішніх справ України – дільничний офіцер поліції; – від Державної служби надзвичайних ситуацій України – пожежна команда; – від Міністерства охорони здоров’я України – сімейний лікар та медсестринський персонал.

В урочистому відкритті закладу взяли участь заступник керівника виконавчого апарату обласної ради Тетяна Зеленко, голова облдержадміністрації Сергій Гамалій, начальник Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Хмельницькій області Едуард Братко, начальник Головного управління поліції в області Руслан Герасимчук, народні депутати України, депутати обласної ради та місцевих рад, керівництво тергромади, району, навколишніх сіл та жителі громади.

Актуальність створення Центрів Безпеки громадян у сільській місцевості обґрунтовується непоправними збитками від пожеж. Причому, половина з яких, згідно з даними, виникає саме у сільській місцевості. Тому таку амбітну ідею з створення мережі центрів в громадах з 2019 року почало реалізовувати Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України.

Головною метою створення проекту є підвищення безпеки громадян у громадах та надання своєчасної допомоги у разі пожежі чи іншої надзвичайної ситуації. Гуківська громада на сьогодні нараховує 2 580 осіб. У новоствореному Центрі Безпеки громадян, окрім місцевого пожежно-рятувального підрозділу, знаходитиметься поліція, медична служба.  Центр безпеки обслуговуватиме вісім населених пунктів: село Гуків – центр громади та села, що входять до її складу – Бурти, Долинівка, Жабинці, Мала Бережанка, Мар’янівка, Пукляки, П’ятничани.

Окрім функції реагування на ті чи інші надзвичайні події, Центр також здійснюватиме профілактичну та просвітницьку діяльність. Вона буде спрямована на попередження правопорушень і надзвичайних ситуацій, а також на підготовку населення до дій у кризових ситуаціях.

Від імені голови обласної ради Віолети Лабазюк, усього депутатського корпусу привітала жителів громади з цією важливою подією Тетяна Зеленко. “Реалізація такого проекту – це успішний приклад позитивних змін під час проведення реформи децентралізації. Уже котре переконуюсь, що лише спільними зусиллями, об’єднавши усі гілки влади, можна втілити у життя такі потужні та необхідні для людей зміни”, – наголосила Тетяна Іванівна.

З нагоди відкриття Центру Тетяна Зеленко вручила Подяки обласної ради дільничному офіцеру поліції сектору превенції відділу поліцейської діяльності № 1 Кам’янець-Подільського районного управління поліції ГУНП в області майору поліції Миколі Журавлю та старшому водію 20 державної пожежно-рятувальної частини  2 державного пожежно-рятувального загону Головного управління ДСНС України  в області старшому сержанту служби цивільного захисту Павлу Малюку.

Для потреб працівників Центру Тетяна Зеленко також передала мікрохвильову піч.

Центр безпеки громадян побудований за кошти Державного фонду регіонального розвитку (80%) та дольовою участю місцевого бюджету (20%). Для ефективної реалізації проекту об’єднано зусилля Мінрегіону, Міністерства внутрішніх справ та ДСНС, Міністерства охорони здоров’я та органів місцевого самоврядування. На базі Центру функціонуватимуть: – від Міністерства внутрішніх справ України – дільничний офіцер поліції; – від Державної служби надзвичайних ситуацій України – пожежна команда; – від Міністерства охорони здоров’я України – сімейний лікар та медсестринський персонал.

Започаткування та належне функціонування Центру безпеки забезпечить оперативне реагування на усі виклики, адже у ньому працюватимуть три екстрені служби водночас. Його створення допоможе більш ефективно та комплексно вирішувати питання щодо захисту населення від небезпек та сприятиме налагодженню тісної взаємодії між цими службами і мешканцями громади.