Засідання Конгресу місцевих та регіональних влад

27 квітня  голова обласної ради Віолета Лабазюк взяла участь у черговому засіданні Конгресу місцевих та регіональних влад, на якому був присутній Президент України Володимир Зеленський. Захід провели у форматі відео конференції.

Представниками від Хмельниччини у засіданні Конгресу були також начальник ОВА Сергій Гамалій, його заступники Сергій Тюрін та Сергій Ткачук, Хмельницький міський голова Олександр Симчишин та начальник Шепетівської РВА Анатолій Катеренчук. Присутні хвилиною мовчання вшанували пам’ять тих, хто віддав своє життя за нашу Батьківщину.

Учасники засідання обговорювали питання функціонування держави в умовах військового стану. На Конгресі було обговорено План післявоєнної відбудови України, в першу чергу, створення комфортних умов для життя тих українців, які вимушені були залишити свої домівки через війну. Порушувалося, зокрема питання забезпечення переселенців житлом. Президент наголосив, що буде об’єднання фінансів, фахівців і технологій, які нам передаватимуть наші партнери.

« … потрібен чіткий, амбітний план, щоб у хорошому сенсі заразити їх цим проєктом, щоб вони давали своїх архітекторів, щоб ми об’єднували їх з нашими фахівцями», – сказав Глава держави та поставив завдання підготувати плани відбудови міст, містечок і громад, які постраждали від російського вторгнення.

Для відновлення та модернізації містам і регіонам було запропоновано на початок травня подати вичерпну інформацію, щодо відповідних потреб. Члени конгресу також заслухали інформацію про розвиток системи територіальної оборони, систематизації діяльності добровольчих формувань громад.

За результатами обговорення Президент дав певні доручення.