Засновано обласну премію імені Володимира Ґериновича за кращу роботу в галузі  історико-культурних та краєзнавчих досліджень

Депутати обласної ради на пленарному засіданні сьомої сесії встановили щорічну обласну премію імені Володимира Ґериновича за кращу роботу в галузі історико-культурних та краєзнавчих досліджень (далі – Премія).

Премія заснована з метою вшанування видатного українського вченого, педагога, краєзнавця Хмельниччини та громадського діяча Володимира Ґериновича та присуджуватиметься щорічно до Дня краєзнавства – 28 травня за кращу роботу в галузі історико-культурних  та краєзнавчих досліджень, яка сприяє утвердженню історичної пам’яті народу, його національної свідомості та самобутності, відродженню національної культури, популяризації історичного краєзнавства та вирізняється новизною й оригінальністю.

Відповідно до Положення на здобуття Премії можуть бути висунуті роботи окремих краєзнавців   і творчих колективів у складі не більше п’яти осіб.

Повторно Премія може присуджуватися за наявності нових визначних досягнень у галузі краєзнавства, але не раніше як через п’ять років після попереднього присудження.

Премія може бути присуджена громадянам України, іноземцям  та особам без громадянства, які проживають або працюють на території Хмельницької області, незалежно від їх національності, статі, віросповідання  та расової приналежності.

Для розгляду, конкурсного відбору робіт претендентів на здобуття Премії, визначення та нагородження лауреатів буде створено комітет на пропорційній основі з представників обласної ради, обласної державної адміністрації, обласної організації Національної спілки краєзнавців України, Хмельницької міської організації Національної спілки краєзнавців України, Кам’янець-Подільської міської організації Національної спілки краєзнавців України, обласної організації Національної спілки письменників України, Державного архіву Хмельницької області, обласного краєзнавчого музею, державного історико-культурного заповідника «Межибіж».

попередня статтяОбласна рада започаткувала конкурс «Гордість Хмельниччини»
наступна статтяДепутати схвалили обласний бюджет на 2022 рік