Зміни до обласного бюджету на 2021 рік: кошти спрямовуються на вирішення нагальних питань у сферах охорони здоров’я, освіти, соціального захисту, АПК та спорту

679

Сьогодні постійні комісії завершили підготовку до пленарного засідання четвертої сесії, яке відбудеться 8 квітня цього року.

Під головуванням Руслана Лещишина члени постійної комісії з питань бюджету та фінансів проаналізували порядок денний чергової сесії, який налічує майже п’ять десятків питань з різних галузей життєдіяльності краю.

У роботі постійних комісій взяли участь голова обласної ради Віолета Лабазюк, перший заступник голови обласної ради Володимир Гончарук, заступник голови обласної ради Валентин Соколюк, заступник керівника виконавчого апарату Тетяна Зеленко та керуючий справами виконавчого апарату Валентина Поліщук.

Члени профільної комісії детально опрацювали одне з пріоритетних питань – про внесення змін до обласного бюджету на 2021 рік.

Зокрема, на черговій сесії депутатам запропоновано внести зміни до бюджетних призначень по головних розпорядниках бюджетних коштів обласного бюджету.

Так, загальний ресурс, який пропонується спрямувати для Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації, складає 28 907,8 тис. гривень. Дані кошти підуть на будівництво, реконструкцію, капітальний ремонт медичних закладів області. Окрім того, кошти з обласного бюджету передбачаються для закладів охорони здоров’я на закупівлю медикаментів,  витратних матеріалів для лікування серцево-судинних захворювань, ендопротезів, металоконструкцій, хірургічного інструментарію, що дасть змогу проводити ендопротезування суглобів по заміні кульшових, колінних та ліктьових суглобів, на закупівлю  імуносупресивних препаратів для хворих з трансплантованими органами, лікарських засобів для лікування дітей, хворих на ювенільний ревматоїдний артрит, для лікування серцево-судинних захворювань, для придбання цифрових слухових апаратів для дітей-інвалідів по слуху. Також передбачаються кошти для забезпечення тестування населення області на ВІЛ та для забезпечення служби крові області необхідними тест-системами для апробації донорської крові, забезпечення хворих на цукровий діабет інсуліном та хворих на нецукровий діабет десмопресином.

У проекті змін до обласного бюджету на поточний рік передбачаються кошти на проведення протипожежних заходів у закладах обласного підпорядкування, закладах загальної середньої освіти, професійної (професійно-технічної), фахової передвищої освіти та закладах культури.

Для Департаменту освіти і науки облдержадміністрації пропонується спрямувати 71 903,172 тис.грн, які планується спрямувати на реконструкцію та капітальний ремонт закладів середньої освіти, професійно-технічних навчальних закладів, здійснення заходів з енергозбереження, придбання обладнання для їдалень (харчоблоків) обласних інтернатних закладів загальної середньої освіти.

Пропонується спрямувати за рахунок залишку коштів освітньої субвенції з державного бюджету кошти на оснащення закладів загальної середньої освіти обладнанням для навчальних кабінетів і STEM-лабораторіями, на придбання шкільних автобусів, у тому числі обладнаних місцями для дітей з особливими освітніми потребами тощо.

Загальний ресурс, на який збільшуються бюджетні призначення по Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації складає 19 404,991 тис.гривень. Ці кошти передбачаються на виконання заходів обласної комплексної програми соціального захисту населення на 2021-2025 роки, а саме на виплату одноразової матеріальної допомоги малозахищеним верствам населення, виплату одноразової матеріальної допомоги на дороговартісне лікування. Окрім того, заплановані кошти на проведення  протипожежних заходів в інтернатних закладах обласної комунальної власності, здійснення капітальних та поточних ремонтів інтернатними закладами системи соціального захисту.

Окрім того, виділення коштів обласного бюджету планується на проведення протиаварійних та реставраційних робіт на території Державного історико-культурного заповідника «Межибіж» – 9 813,606 тис. грн та на проведення  протипожежних заходів в обласних  закладах культури.

Для управління молоді та спорту облдержадміністрації з обласного бюджету передбачаються кошти  на придбання спортивної форми та інвентарю обласній дитячо-юнацькій спортивній школі, обласній школі вищої спортивної майстерності, обласній комплексній дитячо-юнацькій спортивній школі “Колос”, регіональному центру з фізичної культури і спорту осіб з інвалідністю “Інваспорт” та обласній організації ФСТ «Динамо» України. Окрім того, спрямовується фінансовий ресурс обласного бюджету на проведення спортшколами навчально-тренувальних зборів і змагань з олімпійських видів спорту та та виплату стипендій провідним спортсменам області.

Департаменту розвитку промисловості та агропромислового комплексу облдержадміністрації збільшено видатки по загальному фонду за рахунок коштів обласного бюджету на виконання заходів Програми розвитку агропромислового комплексу Хмельницької області на 2017-2021 роки, зокрема на часткову компенсацію вартості придбаної сільськогосподарської техніки та обладнання (включаючи приватний сектор); підготовку та перепідготовку робітничих кадрів на базі закладів аграрної освіти, в тому числі на базі Хмельницького обласного навчально-курсового комбінату та організацію і проведення виставкових заходів, в тому числі на державному рівні.

Збільшено видатки і для управління інфраструктури облдержадміністрації за рахунок залишку коштів субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на фінансове забезпечення будівництва, реконструкції, ремонту і утримання автомобільних доріг загального користування місцевого значення, вулиць і доріг комунальної власності у населених пунктах. Зазначені кошти будуть спрямовані на здійснення експлуатаційного утримання автомобільних доріг загального користування місцевого значення в області.

Усі пропозиції та зауваження, які надійшли під час засідання постійної комісії з питань бюджету та фінансів, будуть опрацьовані під час засідання президії обласної ради 6 квітня цього року.