Знайомство з Хмельниччиною: Летичів

Місто Летичів – давнє та цікаве.

Перша згадка про Летичів датується 1411 роком. У 1429 році він отримав статус міста та згодом став повітовим центром.

У XVI столітті власник міста гетьман Ян Потоцький побудував кам´яний замок, частина якого добре збереглася донині. Той же Потоцький в 1606-1638 роках спорудив великий костьол та надав притулок Домініканському монастирю. Санктуарій Летичівської Богородиці – одна з прекрасних пам’яток архітектури XVII ст. Костел став відомий завдяки чудотворній іконі Летичівської Божої Матері, яка була написана на початку XVII століття у Римі та привезена у містечко отцями-домініканцями. Ікона Летичівської Богородиці – одна  з найкращих копій ікони «Salus populi Romani» (у перекладі з латинської «Крило римського народу»).

Майже одразу чудодійну силу ікони «побачив» сам Ян Потоцький під час захисту від татарської навали. Не минуло й року, як про святий образ заговорили у всьому краї. З тих пір протягом чотирьох століть Летичівська ікона на довгі роки стала оберегом для віруючих ,люди не припиняють звертатися до Матері Божої, доручаючи Їй свої радощі та смутки. Аби врятувати чудотворну ікону від рук більшовиків,1920 року ікону вивезли до Польщі. Нині оригінал ікони Матері Божої Летичівської знаходиться у парафії Божої Матері Святого Розарію Любліні, а у летичівській святині висить копія чудотворної ікони, привезеної до міста понад 400 років тому.

Поруч зі стінами монастиря та замкової вежі височіє пам´ятник Устиму Кармелюку – легендарному народному герою, діяльність якого тісно пов’язана з цим краєм. До речі, Устим Кармалюк і похований у Летичеві, на старому кладовищі.

 

попередня статтяВіолета Лабазюк зустрілась з представниками дипломатичних установ в Україні
наступна статтяУ Хмельницькій гуманітарно-педагогічній академії відбулася презентація міжнародного стажування