Знайомство з Хмельниччиною: Михайлівський парк у Маківській громаді

Михайлівський парк є пам’яткою садово-паркового мистецтва загальнодержавного значення. Він розкинувся на площі у 15 гектарів на південній околиці села Михайлівка у Маківській сільській територіальній громаді.

Парк закладений в середині ХІХ століття навколо перебудованого у палац оборонного замку родини польських поміщиків Маковецьких. Багато років представники родини брали активну участь в управлінні державними справами як у межах польської держави, так і на Поділлі.

Останній власник Михайлівського помістя Стефан Маковецький – відомий вчений-ботанік – зібрав тут одну із найбільших в Україні колекцій рослин. У роки громадянської війни палац та прилеглі будівлі було зруйновано, а от Михайлівський парк залишився до наших днів.

Сьогодні парк розділений автошляхом на дві частини. Східна частина є основною: саме тут знаходяться руїни панських конюшень, кам’яний грот з джерельною водою, ставок з невеликим островом, а також безліч цінних порід дерев. Зростають вони і у західній частині парку.

Цікаво, що в Михайлівському парку можна зустріти гінкго дволопатеве, вік якого становить приблизно 140–150 років. Діаметр його стовбура – 89 сантиметрів, а висота 21 метр. Знаходиться тут і модрина польська, яка занесена до Червоної книги України:  висота її дерев сягає 23 метрів, а діаметр – 80 сантиметрів. Загалом дендрологічна колекція парку складається зі 108 форм та видів деревних рослин.

У наш час благоустрій парку підтримується у належному стані місцевою громадою, а також завдяки допомозі нащадків поміщиків Маковецьких, які проживають за кордоном.

Інформація та фото – з мережі Інтернет

попередня статтяВічна пам’ять та слава Героям, які загинули за незалежність України!
наступна статтяТворчість  подільської письменниці презентували в  обласній  бібліотеці для молоді