ЗВІТ за результатами проведення громадського обговорення щодо присвоєння Хмельницькому університету управління та права імені Леоніда Юзькова

220

 На виконання рішення Хмельницької обласної ради від 27 вересня  2018 року № 29-21/2018 було організовано проведення громадського обговорення щодо присвоєння Хмельницькому університету управління та права імені Леоніда Юзькова.

Інформаційне повідомлення про проведення громадського обговорення було розміщене на офіційному сайті Хмельницької обласної ради.

Громадське обговорення проводилось у таких формах:

1) Електронна консультація – (01.10.2018 р. по 1.12.2018 р.);

2) Круглий стіл щодо обговорення питання про присвоєння Хмельницькому університету управління та права імені Леоніда Юзькова  (26 жовтня 2018 року, Хмельницький університет управління та права, вул. Героїв Майдану, б. 8, 15. 00);

3) Зустріч представників Хмельницького університету управління та права з представниками громадських організацій, політичних партій та громади області (16 листопада 2018 року, Хмельницький університет управління та права, вул. Героїв Майдану, б. 8, 15.00).

За результатами електронного консультування надійшло 26 повідомлень від представників громади міста та області. 21 повідомлення надійшло  від жителів міста Хмельницький, 4 – від жителів Хмельницької області та 1 – від Хмельницького обласного осередку Всеукраїнської молодіжної громадської організації «Студентська республіка».

У всіх повідомленнях висловлюється підтримка ініціативи щодо присвоєння Хмельницькому університету управління та права імені Леоніда Юзькова. Зокрема, зазначається, що Університет гідний носити це видатне ім’я, вказується на позитивні наслідки присвоєння (нові можливості для наукових досліджень і стажування як для викладачів, так і для студентів, якісно новий рівень надання освіти Університетом, вказується на необхідність  вшанування пам’яті нашого великого земляка.

У роботі круглого столу щодо обговорення питання про присвоєння Хмельницькому університету управління та права імені Леоніда Юзькова, який відбувся 26 жовтня 2018 року у приміщенні музею Хмельницького університету управління та права за адресою: вул. Героїв Майдану, б. 8,         15. 00, взяли участь 28 осіб.

Це представники органів місцевого самоврядування, громадських організацій та громади області, науково-педагогічні працівники Хмельницького університету управління та права.

 Всі виступаючі позитивно висловились  з приводу присвоєння Хмельницькому університету управління та права імені Леоніда Юзькова.

Зокрема, доцент кафедри конституційного, адміністративного та фінансового права ХУУП Литвиненко І.Л. зупинилася на важливих  моментах, які підкреслюють внесок Л.П. Юзькова у розбудову нашої держави і зазначила, що вважає, що, безумовно,  присвоєння імені цієї людини навчальному закладу – це гідна оцінка його доробку, досягнень, того, що зробила ця людина. А з огляду на те, що ХУУП готує управлінців, юристів, тобто це ті напрямки, які були пріоритетом творчих надбань Леоніда Петровича, безумовно, підкреслює той факт, що його ім’я має бути присвоєно нашому навчальному закладу. І для нашого навчального закладу, безумовно, є честю носити ім’я цієї видатної людини.

  Голова обласного прес-клубу, член Громадської ради при обласній державній адміністрації Хорошенюк П.І. наголосив, що представляє                     3 громадські організації: Хмельницьке міське товариство «Просвіта», Громадську раду при обласній державній адміністрації і обласний прес-клуб, вказав, що мав за честь працювати, навчатись під егідою Леоніда Петровича та зазначив, що коли сьогодні постало питання про те, щоб вузу присвоїти звання, він двома, трьома руками буде за те, щоб це здійснилося. І якщо він представляє три громадські організації,то можна вважати, що три громадські організації голосують за те, щоб вузу присвоїли звання Леоніда Петровича і тим самим пошанували постать видатного юриста-правника.

Доцент кафедри кримінального права та процесу ХУУП, член Громадської ради при обласній державній адміністрації Туровець Ю.М. зазначив, якщо буде єдиний вуз в нашій державі носити ім’я першого голови Конституційного Суду України, то єдиний орган конституційної юрисдикції в нашій державі – Конституційний Суд, буде тут проводити конференції, сюди будуть приїздити науковці. Є можливість перемістити увагу наукової діяльності Конституційного Суду України дійсно в місто Хмельницький, в Хмельницький університет управління та права.

 Туровець Ю.М. продовжив свою думку, що якщо у є така можливість, то треба не те, що обома руками, а щоб весь колектив повністю і всю громадськість налаштувати на те, щоб підтримали, і весь депутатський корпус. Шкода, що відсутні на круглому столі депутати обласної ради, але дійсно це буде честь не тільки Хмельницькому університету управління та права, всій області, тому що жоден вуз Конституційний Суд не розглядає і не розглядає інших варіантів, окрім підтримки. В першу чергу має висловитись колектив, чи потрібно це. На його думку, це однозначно потрібно і  архіважливо на сьогоднішній день.

Завідувач кафедри трудового, земельного та господарського права ХУУП  Костяшкін І.О. вказав, що в особі Леоніда Петровича Юзькова якраз уособлені, по-перше, його фаховий і  науковий рівень як юриста, правовика, і друга складова – це його діяльність як управлінця, оскільки він очолював комісію по розробці проекту Конституції, був головою Конституційного Суду. Це в певній мірі накладає відбиток з огляду на специфіку вузу як юридичного і управлінського, тому від себе особисто і від колективу кафедри підтримує цю ідею. Це в подальшому дає нам ще можливість розширити напрямки діяльності університету і вийти на рівень дійсно повноцінного академічного вузу, хмельницького вузу, який би носив ім’я цієї видатної людини – Леоніда Петровича Юзькова, нашого земляка.

Декан юридичного факультету ХУУП Крушинський С.А. зазначив, що, безумовно, постать Леоніда Петровича Юзькова є визначною в тому плані, яке значення він відіграв для становлення конституціоналізму в  Україні. Але хотів би перевести дискусію дещо в іншу площину: чи потрібно університету те, щоб університету присвоїли ім’я цієї особи.  якщо повернутись до того, з чого починався університет – з двох спеціальностей: менеджменту і права, то і відповідно ім’я може бути присвоєно тієї особи, яка вклала багато у  ці відповідні галузі – управління і право. Відповідно особа Леоніда Петровича Юзькова в цьому плані, мабуть, є чи не найкращою, а зважаючи, що це наш земляк, який і допомагав створювати цей вищий навчальний заклад, то сумніву у доцільності такого рішення, мабуть, немає.

Завідувач кафедри менеджменту, фінансів, банківської справи та страхування ХУУП Синчак В.П. зазначив, що як представник факультету управління та економіки, знаючи, що Леонід Петрович – це людина, яка представляє і  державне управління, людина вищого рівня керівника, вважає, що взагалі не повинно стояти питання, чи це потрібно, чи ні. Колектив це вирішив, вчена рада вже проголосувала, все. Сьогодні потрібно переконувати громаду міста Хмельницького, відповідно Хмельницької області, що це ім’я потрібне не університету, а потрібне Хмельницькій області.

Доцент кафедри кримінального права та процесу, заступник декана юридичного факультету ХУУП Захарчук В.М. повідомив, що влітку у багатьох хмельницьких засобах масової інформації була інформація, що Хмельницькому університету управління та права чи хочуть, чи можуть присвоїти ім’я Леоніда Петровича Юзькова. Відповідні новини можна коментувати. І там були різні коментарі, можливо, хтось із присутніх їх читав. Вважає,  що це якраз було громадським обговоренням. Одні вважають, що це престиж для вузу, а інші думають, для чого це потрібно, шукають підводні камені, маніпуляції, комусь байдуже. Потрібно показати перед обласною радою в тому числі і не в першу сергу, що це не є реорганізацією ВУЗу, не призведе до зміни статусу. І наголосив, що якщо вже Конституційний Суд України пропонує присвоїти ім’я якомусь вузу, значить, цей ВУЗ достойний.

Доцент кафедри публічного управління та адміністрування Савицький В.Т. зазначив, що відбулося обговорення даної пропозиції Конституційного Суду України на кафедрі, на якій він працює, що ініціатива була підтримана всіма членами кафедри. Крім того, в середу відбулися збори трудового колективу факультету, де дане питання розглядалося і було підтримано. Продовжуючи виступ Захарчука В.М., вказав, що лунають запитання, а для чого це потрібно вищому навчальному закладу. На його думку, навіть ставити так питання, коли це не ми порушуємо це питання, це показник довіри такої солідної інституції держави до університету. Навіть якось нерозумно чи неправомірно ставити в такому ключі питання. Він би відповів на це питання, що, по-перше, це потрібно розглядати як високу оцінку діяльності нашого навчального закладу. Велика довіра на майбутнє – це великий аванс навчальному закладу і  трудовому колективу носити таке ім’я. Дійсно, треба роз’яснювати, що, по-перше, це данина пам’яті тій особистості, яка стояла на витоках державності та конституціоналізму в нашій державі.

Професор кафедри трудового, земельного та господарського права ХУУП Чудик-Білоусова Н.І. наголосила, що для університету це нові виклики, бо отримуючи новий статус і кожен раз представляючи навчальний заклад, який буде носити ім’я першого голови Конституційного Суду України, головне, щоб не згордитися і тримати планку, яку університет має, тому що про нього знають, і знають не тільки в Україні. І потрібно буде доносити до українського і зарубіжного співтовариства, що це наш земляк, і з гордістю про це говорити. А відповідно депутатам обласної ради, напевно, треба трошки краще  орієнтуватися в  історії і  цінити, що все ж таки, не зважаючи на такий доволі аграрний статус області, область має гордитися тим, що вона народила і виховала свого часу людину, яка очолила конституційну юстицію, зробила свій неперевершений вклад у науку юридичну і в науку державного управління того часу  і в тих непростих умовах, в яких жила і працювала.

Проректор з навчальної роботи Чорний Л.І. зазначив, що якщо така інстанція, як Конституційний Суд, рекомендує нам взяти ім’я Леоніда Юзькова, то це – велика честь. Чорний Л.І. пригадав заслуги Л.П. Юзькова для становлення та розвитку Хмельницького університету управління та права,  допомогу у питаннях організації навчально-методичної, наукової та виховної роботи. Саме його ім’я для Хмельницької області потрібно зберегти.

Професор кафедри теорії та історії держави і права ХУУП Місінкевич Л.Л. наголосив, що якщо у березні цього року, на науковому круглому столі в Конституційному Суді науковці внесли таке питання щодо присвоєння нашому навчальному закладу імені Леоніда Юзькова, то питання не народжувалося спонтанно, було декілька конкретних пропозицій, але чомусь науковці, які були присутні на науковому круглому столі в Конституційному Суді, зупинилися і запропонували, що найкраще було б, коли б ім’я Л.П. Юзькова носив саме Хмельницький університет управління та права. На його думку, така пропозиція була виваженою, тому що побачили конкретну діяльність нашого навчального закладу впродовж 26 років, тобто є конкретні здобутки серед наших випускників і науковців, тому цілком закономірно, чому постало таке питання. Якщо питати, що будемо мати з цього, то відверто скаже, що будемо мати наполегливу працю, щоб, працюючи, ще вище піднімати прапор нашого університету, на якому буде написано ім’я нашого земляка, який зробив дуже багато для розбудови держави.

За результатами обговорення учасники круглого столу шляхом голосування одноголосно підтримали ініціативу щодо присвоєння Хмельницькому університету управління та права імені видатного державного та громадського діяча, вченого-правознавця, співавтора Декларації про державний суверенітет України та Конституції України, доктора юридичних наук, професора, Академіка Національної Академії правових наук України, першого Голови Конституційного суду України – Леоніда Петровича Юзькова.

 16 листопада 2018 року у приміщенні музею Хмельницького університету управління та права за адресою: вул. Героїв Майдану, б. 8, 15 відбулась зустріч представників Хмельницького університету управління та права з представниками громадських організацій, політичних партій та громади області. На зустрічі були присутні: керівництво Хмельницького університету управління та права, представники професорсько-викладацького складу університету, представники громадських організацій, політичних партій та громади області. Всього 36 осіб.

Під час проведення зустрічі виступили:

Ректор ХУУП Омельчук О.М., який повідомив, що ця зустріч була запланована як одна з форма громадського обговорення.  Запрошення на цю зустріч були надіслані керівникам фракцій Хмельницької обласної ради, запрошено також представників громадських організацій, політичних партій та громади області і в цілому всіх бажаючих щодо чергового етапу обговорення щодо присвоєння імені першого голови Конституційного Суду України Леоніда Юзькова Хмельницькому університету управління та права.

Проректор з навчальної роботи ХУУП Чорний Л.І. який зазначив, що його, як людину, яка з першого дня працює в університеті, може дивувати, якщо хтось в цьому плані ще сумнівається, що треба прийняти пропозицію і подякувати Конституційному Суду честь носити ім’я Леоніда Юзькова. Тому що ми як патріоти свого Поділля повинні пам’ятати, що якщо буде присвоєно звання Леоніда Юзькова університету, це прогримить на всю Україну. І всі згадають або будуть знати, що Юзьков – син землі подільської.

Заступник голови осередку ХВП «Ліги українського козацтва» Карпатовський Л.А.  повідомив, за все життя про Леоніда Юзькова чув неодноразово, і лише позитивне. Хоче сказати, що є  багато юридичних вузів, які носять ім’я великих людей. Так, Л.П. Юзьков – велика людина. Почув із засобів масової інформації, що було запропоновано  саме Хмельницькому університету управління та права носити це ім’я, і не сам університет висловив цю ідею, а йому ті, які працювали з цією людиною. Це був вибір не просто так. Тому вважає, що якщо пропонують, то не треба відмовлятись. Треба просто підтримувати.

Ректор ХУУП Омельчук О.М. подякував та надав слово голові ВГО «Блок патріотичних сил» Колодзінському В.А.

Голова ВГО «Блок патріотичних сил» Колодзінський В.А. повідомив, що сама постать Леоніда Юзькова – це уособлення Конституції. І суспільство потребує усвідомити значимість самої цієї постаті – Леоніда Юзькова і тому необхідно підтримати ініціативу присвоєння імені цієї видатної людини Хмельницькому університету управління.

Начальник відділу виконавчого апарату Хмельницької обласної ради Ніконішин В.Л. зазначив, що переконаний, що тут зібрались однодумці, альтернативи не бачить і не відчуває. 27 жовтня Хмельницька обласна рада прийняли рішення про громадське обговорення цього важливого питання обговорення. Все відбувається відповідно до Закону України про присвоєння імен юридичним особам, суб’єктам права власності імені фізичної особи, ювілейної та святкової дати, назви і дати історичної події.

За результатами обговорення учасники зустрічі шляхом голосування одноголосно постановили: підтримати ініціативу щодо присвоєння імені першого голови Конституційного Суду України Леоніда Петровича Юзькова Хмельницькому університету управління та права.

Окрім того, питання присвоєння Хмельницькому університету управління та права імені Леоніда Юзькова обговорювалось в ході Міжнародної науково-практичної конференції «Людська гідність і права людини як основа конституційного устрою держави», яка була проведена Хмельницьким університетом управління та права спільно з Конституційним Судом України 19 жовтня 2018 року.

У роботі конференції взяли участь судді Конституційного Суду України у відставці, провідні вчені-правознавці.

В ході роботи конференції ректор Хмельницького університету управління та права Омельчук О.М. запропонував обговорити питання присвоєння Хмельницькому університету управління та права імені Леоніда Юзькова, відмітив, що потрібно віддати належну шану нашому земляку – Леоніду Петровичу Юзькову, присвоївши університету імені Леоніда Юзькова. Омельчук О.М. вказав доцільним відобразити позицію учасників конференції щодо цього питання і в рекомендаціях Міжнародної науково-практичної конференції «Людська гідність і права людини як основа конституційного устрою держави», адже Леонід Петрович Юзьков причетний до становлення та розвитку саме Хмельницького університету управління та права, консультуючи його керівництво з питань організації навчально-методичної, наукової та виховної роботи. Тому університет достойний носити ім’я видатного науковця і юриста.

Президент Національної академії правових наук України Петришин О. В. у своєму виступі відзначив, що Присвоєння Хмельницькому університету управління та права імені Леоніда Юзькова стане визначною подією та дієвим імпульсом до дослідження та популяризації спадщини та результатів державно-правової діяльності професора Л.П. Юзькова. Адже Хмельницький університет управління та права є одним з найпрестижніших закладів юридичної і управлінської освіти, де на високому професійному рівні, здійснюється підготовка юристів і управлінців. Університет тісно співпрацює з Національною академією правових наук України, оскільки, окрім Лабораторії з проблем адаптації цивільного законодавства України до стандартів ЄС Науково-дослідного інституту приватного права і підприємництва імені академіка Ф.Г. Бурчака Національної академії правових наук України, в університеті створена і діє також Навчально-наукова лабораторія дослідження проблем публічного адміністрування та децентралізації влади Науково-дослідного інституту державного будівництва та місцевого самоврядування Національної академії правових наук України. Петришин О.В. вказав, що Університет гідний носити ім’я видатного вченого-конституціоналіста, визначного державного і громадського діяча Леоніда Петровича Юзькова і звернувся до колективу професорсько-викладацького складу університету та студентської спільноти з проханням підтримати ініціативу щодо присвоєння Університету імені видатного науковця.

Всі учасники конференції шляхом голосування одноголосно підтримали ініціативу щодо присвоєння університету імені Леоніда Юзькова.

 Виходячи з вимог частини 5 статті 3 Закону України «Про присвоєння юридичним особам та об’єктам права власності імен (псевдонімів) фізичних осіб, ювілейних та святкових дат, назв і дат історичних подій» від 24 травня 2012 року № 4865-VI, яка визначає, що імена фізичних осіб, ювілейні та святкові дати, назви і дати історичних подій присвоюються юридичним особам та об’єктам права власності лише після проведення громадського обговорення та за згодою відповідного трудового колективу, 29 листопада 2018 року була проведена конференція трудового колективу Хмельницького університету управління та права, на якій обговорювалось питання щодо надання згоди трудового колективу щодо присвоєння Хмельницькому університету управління та права імені Леоніда Юзькова.

У роботі конференції трудового колективу взяли участь 79 осіб з числа науково-педагогічних та наукових працівників, які працюють в університеті на постійній основі, з числа інших штатних працівників, які не є науково-педагогічними та науковими працівниками та з числа осіб, які навчаються в університеті.

Доповідачем  даного питання був ректор університету О.М. Омельчук, який зазначив, що переконаний у тому, що питання присвоєння університету імені Леоніда Юзькова – історичне в контексті діяльності навчального закладу. О.М. Омельчук зазначив, що передумовою розгляду питання про присвоєння університету імені Леоніда Юзькова є те, що 30 березня 2018 року Конституційним Судом України спільно з Інститутом держави і права імені М.В. Корецького НАН України був проведений академічний науково-практичний семінар на вшанування пам’яті та з нагоди 80-ї річниці з дня народження видатного конституціоналіста, доктора юридичних наук, професора, академіка-засновника НАПрН, першого Голови Конституційного Суду України Леоніда Петровича Юзькова «Людська гідність як конституційна цінність», на якому була висловлена пропозиція про вжиття заходів на всеукраїнському рівні про вшанування пам’яті першого голови Конституційного Суду України, академіка Національної академії правових наук України. Серед тих заходів – присвоїти ім’я одному з вищих навчальних закладів України. Були пропозиції щодо присвоєння імені Юзькова закладам вищої освіти, які знаходяться у Києві, на Сході України. Але більшість підтримала пропозицію про присвоєння саме нашому університету.

Підставами для присвоєння Хмельницькому університету управління та права імені Леоніда Юзькова є:

– факт народження, проживання та отримання середньої освіти Л.П. Юзьковим на території Хмельницької області, з якою він підтримував тісний зв’язок;

– значна частина наукових досліджень Л.П. Юзькова, зокрема й кваліфікаційних, присвячена конституційному праву та державному управлінню, які є також сферою наукових досліджень і навчально-освітнього процесу нашого університету;

– Л.П. Юзьков доклав значних зусиль до становлення та розвитку Хмельницького університету управління та права, консультуючи його керівництво з питань організації навчально-методичної, виховної та наукової роботи;

– у 2004 році у Хмельницькому університеті управління та права були встановлені персональні студентські стипендії імені Л.П. Юзькова для відзначення успіхів талановитих студентів;

– 14-15 березня 2008 року з ініціативи суддів Конституційного Суду України та професорсько-викладацького складу Хмельницькому університету управління та права на базі начального закладу було проведено першу Всеукраїнську науково-практичну конференцію «Проблеми становлення та розвитку конституційної держави в Україні», присвячену 70-й річниці від дня народження Л. П. Юзькова.  За результатами конференції опубліковано збірник наукових праць «Актуальні проблеми конституційного права та державотворення» у двох частинах;

– за відзначення 70-їм річниці  від дня народження Л.П. Юзькова на адміністративному будинку університету встановлена меморіальна дошка.

Від імені Голови Конституційного Суду України  Шевчука С.В. університету був направлений лист про присвоєння його імені Хмельницькому університету управління та права. Крім того, є лист-згода від дружини і двох доньок про присвоєння університету імені Леоніда Юзькова, які надають згоду і чекають підтримки.

Питання про присвоєння університету імені Леоніда Юзькова розглядалося вченою радою університету, і це рішення було прийняте одноголосно.

На адресу Хмельницької обласної ради були направлено пакет документів, на підставі яких 27 вересня 2018 року відбулося засідання Хмельницької обласної ради, на якому було прийнято рішення про початок обговорення, яке триває з 1 жовтня по 1 грудня 2018 року. У рамках громадського обговорення на сайті Хмельницької обласної ради розміщене інформаційне повідомлення.

19-20 жовтня 2018 року в університеті відбулась Міжнародна науково-практична конференція «Людська гідність і права людини як основа конституційного устрою держави» за участі провідних вчених, президента Національної академії правових наук України Петришина О.В., всі одноголосно підтримали пропозицію про присвоєння університету імені Леоніда Юзькова і звернулись до колективу професорсько-викладацького складу університету та студентської спільноти з проханням підтримати ініціативу щодо присвоєння Університету імені видатного науковця.

26 жовтня 2018 року був проведений Круглий стіл за участі громадськості щодо обговорення питання про присвоєння Хмельницькому університету управління та права імені Леоніда Юзькова.

А 16 листопада 2018 року була проведена зустріч представників Хмельницького університету управління та права з представниками громадських організацій, політичних партій та громади області.

На обох вказаних заходах обговорювалось питання присвоєння університету імені Л.П. Юзькова, і дана ініціатива було одноголосно підтримана присутніми.

Рішення вченої ради університету про підтримку ініціативи присвоєння університету імені Леоніда Юзькова було прийнято одноголосно, що означає, що є одностайність щодо питання про присвоєння університету імені Леоніда Юзькова в колективі, адже до складу вченої ради входять керівники структурних підрозділів. Однак важлива думка всіх, у тому числі студентів. Ректор університету наголосив, що присвоєння університету імені Леоніда Юзькова  дає йому привілейоване становище серед інших вищих навчальних закладів. Це також співпраця з Національною академією правових наук України. Але неформально – це загальнодержавне і навіть більше визнання. Право носити ім’я земляка випаде лише гідному вищому навчальному закладу. Розвивати надбання в галузі права, публічного управління – той рівень, який заклад досяг. Якщо дане питання підтримає трудовий колектив, то це дасть можливість під час зустрічі з депутатами, на засіданнях комісій Хмельницької обласної ради говорити впевнено про присвоєння університету імені Леоніда Юзькова.

Члени трудового колективу університету взяли участь в обговоренні даного питання.

Декан юридичного факультету, Крушинський С. А. вказав, що присвоєння університету імені Леоніда Юзькова – дійсно важливе питання у розвитку університету. Приймаючи рішення, слід зважувати за і проти. Крушинський С. А. зазначив, що, беручи участь у заходах, на яких обговорювалось питання щодо присвоєння університету імені Леоніда Юзькова, не чув жодних аргументів проти. Звучали лише позитивні моменти. Крім того, дана ідея висунута єдиним органом конституційної юрисдикції. Тому треба одноголосно приймати рішення про присвоєння університету імені Леоніда Юзькова, щоб ні у кого не було сумнівів з цього питання. Крушинський С. А. попросив підтримати рішення про присвоєння університету імені Леоніда Юзькова.

Голова профспілкового комітету університету, завідувач кафедри трудового, земельного та господарського права Костяшкін І. О. повідомив, що підтримує сказані слова. Необхідно надати новий поштовх для розвитку університету. ідея давно мала місце. Факт, що звернення з Конституційного Суду України. Що і говорити про міжнародну науково-практичну конференцію «Людська гідність і права людини як основа конституційного устрою держави», коли президент Національної академії правових наук України два дні працював на конференції. На профспілковому комітеті обговорювали, і була одностайна підтримка. Юзьков Л. П. був видатним вченим у напрямку права, юриспруденції, видатним управлінцем. Наш земляк і видатна особистість. Костяшкін І. О. попросив підтримати присвоєння університету імені Леоніда Юзькова.

Директор гуртожитку готельного типу «Енеїда» Геращенко М. П. зазначила, що треба вшанувати своїх земляків. Також присвоєння університету імені Леоніда Юзькова підвищить престиж університету. Крім того, збільшиться кількість наукових конференцій, інших наукових заходів і, як наслідок, збільшиться притік гостей в готелі, що призведе до збільшення прибутку.

Студентка 3 курсу юридичного факультету Ткачук М.О. від імені студентства висловила підтримку присвоєння університету імені першого голови Конституційного Суду України, зазначивши, що це позитивно вплине на освітній процес: дасть можливість студентам брати участь у конференціях, проходити практику у Конституційному Суді, спілкуватись з суддями і працівниками апарату Конституційного Суду України.

За результатом проведення обговорення питання шляхом голосування одноголосно було прийнято рішення конференції трудового колективу про надання згоди трудового колективу Хмельницького університету управління та права на присвоєння Хмельницькому університету управління та права імені Леоніда Юзькова.

Також в процесі громадського обговорення на адресу Хмельницького університету управління та права надійшли листи від Хмельницького окружного адміністративного суду, від Головного територіального управління юстиції у Хмельницькій області, від Головного управління Національної поліції в Хмельницькій області, Хмельницького апеляційного суду, Господарського суду Хмельницької області, Ради адвокатів, прокуратури Хмельницької області, в яких висловлюється підтримка ініціативи щодо присвоєння університету імені Леоніда Юзькова.

Підтримка ініціативи щодо присвоєння Хмельницькому університету управління та права імені Леоніда Юзькова від наукової спільноти висловлена в листі від Національної академії правових наук, підписаному президентом Національної академії правових наук, академіком НАПрН України, доктором юридичних наук, професором, заслуженим діячем науки і техніки України Петришиним О.В.

 В цілому при проведенні громадського обговорення  було дотримано всіх вимог, визначених Законом України «Про присвоєння юридичним особам та об’єктам права власності імен (псевдонімів) фізичних осіб, ювілейних та святкових дат, назв і дат історичних подій» від 24 травня           2012 року № 4865-VI та Порядком проведення громадського обговорення під час розгляду питань про присвоєння юридичним особам та об’єктам права власності, які за ними закріплені, об’єктам права власності, які належать фізичним особам, імен (псевдонімів) фізичних осіб, ювілейних та святкових дат, назв і дат історичних подій, затвердженим Постановою Кабінету Міністрів України від 24 жовтня 2012 року № 989.

Відповідальний за проведення громадського обговорення, начальник відділу з питань внутрішньої політики, адміністративно-територіального устрою та інформаційного забезпечення Хмельницької обласної ради  – Ніконішин В.Л.

Адміністративний суд Апеляційний суд Господарський суд Управління Нацполіціії в області Національна академія правових наук Прокуратура області Рада адвокатів області Головне управління юстиції

            Детальніше у рубриці “Громадське обговорення”