Одноденна фахова майстерня на Хмельниччині

14 лютого у Будинку рад для посадових осіб обласної та районних рад Хмельницької області проведено одноденну фахову майстерню на тему: «Реформа місцевого самоврядування та формування ефективної територіальної організації влади в Україні».

Захід організований в рамках проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні», що вже кілька років впроваджується Асоціацією міст України у партнерстві з Українською асоціацією районних та обласних рад за фінансової підтримки USAID,.

Спікером майстерні виступив експерт Української асоціації районних та обласних рад Олександр Даниленко.

З відкриттям фахової майстерні її учасників привітала керуюча справами виконавчого апарату обласної ради Валентина Поліщук та побажала плідної роботи.

Валентина Миколаївна зазначила, що децентралізація та формування ефективної організації влади на місцях – це, на сьогодні, одна з найважливіших реформ в Україні. Хмельниччина, за підсумками 2018 року, відображеними у Моніторингу процесу децентралізації та реформування місцевого самоврядування, посіла перше місце. Сьогодні ж Хмельницька область у п’ятірці лідерів серед регіонів держави, де процеси створення об’єднаних територіальних громад значно випереджають середні загальнодержавні показники.

Учасники фахової майстерні прослухали інтерактивну лекцію «Реформа децентралізації та забезпечення ефективної системи місцевого самоврядування в Україні».

Представники обласної та районних рад обговорили актуальні питання проведення децентралізації і забезпечення ефективної системи місцевого самоврядування, перспективи та умови формування нового адміністративно-територіального устрою в Україні.

Формат фахової майстерні також передбачав роз’яснення законодавства та практичні вправи, що модеруються профільними експертами. Учасники мали змогу отримати відповіді на запитання щодо реалізації повноважень рад у відповідній сфері.

У лютому УАРОР проведе фахові майстерні для керівників органів місцевого самоврядування Дніпропетровщини та Сумщини.