15 квітня – День довкілля

Всеукраїнський день довкілля відзначають в Україні щорічно у третю суботу квітня, починаючи з 1999 року.

Головна мета цього дня – проведення заходів, спрямованих на поліпшення стану навколишнього середовища – очищення водних джерел, озеленення територій, збереження заповідних об’єктів та поширення екологічних знань задля підвищення рівня екологічної свідомості українців.

День довкілля нагадує людям про особисту відповідальність за збереження та відновлення навколишнього середовища, що страждає від результатів життєдіяльності людини. Здоров’я людини безпосередньо залежить від стану довкілля – чистоти повітря, ґрунту, води…

У рамках Дня довкілля керівництво та працівники виконавчого апарату обласної ради і облдержадміністрації долучились до гарної справи – у дворі Будинку рад висадили десятки саджанців ялини, туї та калини. Посадковий матеріал надало Хмельницьке обласне управління лісового та мисливського господарства.

У цій екологічній акції взяли участь голова обласної ради Віолета Лабазюк, її заступники Володимир Гончарук та Валентин Соколюк, а також перший заступник  начальника обласної військової адміністрації Сергій Тюрін та інші посадовці.

Турбота про довкілля починається з кожного особисто, родини, власного будинку, вулиці.

Вже сьогодні кожен з нас може:

  • відмовитися від поліетиленових пакетів;
  • відмовитися від одноразових пляшок та посуду;
  • бути енергоефективним у побуті;
  • обирати найбільш екологічний транспорт;
  • економити воду;
  • купувати менше, щоб потім не викидати;
  • сортувати сміття і віддавати на переробку.

Звичайно, можна робити набагато більше, але вже сьогодні варто почати хоча б з найменшого.

Українська природа є ще однією жертвою російської агресії. Війна вплинула кожний компонент довкілля – тваринний і рослинний світ, воду, повітря, ґрунт. Наслідки цього негативного впливу будуть довгостроковими та матимуть не лише локальний, а й глобальний характер. Внаслідок нападу росії постраждали 20% природоохоронних територій України загальною площею близько мільйона гектарів.

Під окупацією зараз залишаються 8 заповідників та 10 національних природних парків. Війною охоплено близько 3 мільйонів гектарів лісу в Україні. Приблизно 23,3 тисячі гектарів лісів випалено, частину з них втрачено.

Внаслідок російських ударів по нафтобазах, складах паливно-мастильних матеріалів згоріли сотні тисяч тонн нафтопродуктів, які забруднили повітря небезпечними речовинами.

Крім того, у повітря потрапило понад десятки тисяч тонн викидів від горіння російської техніки та утворилося понад сотні тисяч тонн відходів, які забруднюють не лише повітря, а й землю.

Також внаслідок бойових дій гинуть рослини та дикі тварини.

Одне з чотирьох правил екології говорить: природа знає краще. Це  можна побачити на прикладі Чорнобильського заповідника, в якому життя продовжується навіть після ядерної катастрофи.

А якщо після війни ми допоможемо природі відновитися, то це стане ще однією нашою перемогою!

попередня статтяВідбудеться відкриття виставки «Інфоспротив»
наступна статтяВіолета Лабазюк: «Підтримка людей з інвалідністю є важливою»