22 вересня – День партизанської слави

У Хмельницькому хвилиною мовчання вшанували пам’ять воїнів-визволителів та учасників підпільно-партизанського руху заступник голови обласної ради Валентин Соколюк, заступник голови облдержадміністрації Володимир Білик, заступник Хмельницького міського голови Михайло Кривак, ветерани війни та праці, представники правоохоронних органів, громадськість міста.

Учасники заходу згадали тих, хто у боротьбі з фашизмом загинув на фронтах війни та окупованих територіях, вшанували пам’ять партизанів і підпільників, віддали глибоку шану усім, хто рятуючи рідну землю, став на її захист. Присутні поклали квіти до братської могили військовослужбовців та партизанів, які загинули рятуючи світ від фашизму.

За період фашистської навали загарбники вбили та замучили на території області 222 тисячі громадян, близько 256 тисяч військовополонених, вивезли на каторгу 117 тисяч юнаків та дівчат.

На початку 1944 року на території області діяло 37 партизанських загонів, об’єднаних у 5 партизанських з’єднань, 7 окремих загонів, понад 140 підпільних і диверсійних груп, в яких брали участь близько 17 тисяч осіб. У боях за Батьківщину 18 тисяч уродженців області було відзначено державними нагородами, 74 наших земляки стали Героями Радянського Союзу.

попередня статтяТетяна Зеленко привітала славутчан з Днем міста
наступна статтяДорогі жителі Хмельниччини!