Сьогодні голова обласної ради Михайло Загородний взяв участь в урочистому зібранні з нагоди завершення реалізації проекту «Формування добровільних пожежних дружин та створення розвинутої мережі місцевої пожежної охорони в населених пунктах на умовах міжмуніципального співробітництва Дунаєвецької міської, Дунаєвецької селищної, Маківської сільської рад об’єднаних територіальних громад та необ’єднаних сільських рад Дунаєвецького району Хмельницької області».
Першу в Україні мережу добровільної пожежної охорони сьогодні також урочисто відкривали заступник Голови ДСНС України Руслан Білошицький, заступниця керівника офісу Ради Європи в Україні Олена Литвиненко, керівники та громадськість району.
У своєму вітальному слові Михайло Загородний наголосив на позитивних змінах в громадах області, які відбулись у ході процесу децентралізації.
«На Хмельниччині, яка є лідером децентралізаційних процесів в Україні вже створено 33 об’єднані територіальні громади. Ще у шести вибори відбудуться вже 24 грудня цього року, – зазначив Михайло Васильович. – Мешканці громад побачили у цій реформі реальний вихід з кризового становища. У більшості ОТГ, в тому числі і в Дунаєвецькому районі, є перші успішні практики функціонування громад. Об’єднані громади доводять свою спроможність не тільки виконувати широкі повноваження, використовувати значні ресурси, але і брати відповідальність за розвиток своїх територій».
Руслан Білошицький подякував активному місцевому самоврядуванню за сміливий та інноваційний крок і зазначив, що незабаром подібна мережа покриє усю Україну. Представниця Ради Європи в Україні Олена Литвиненко відзначила високий рівень виконання усіх європейських стандартів і умов під час реалізації даного проекту в Дунаєвецькому районі і запевнила, що нині на розгляді в організації ще чотири подібних проекти.
Самі ж вогнеборці-добровольці кажуть, що дуже задоволені і раді проекту, адже раніше доводилося самотужки і фактично голими руками допомагати односельчанам, якщо траплялася пожежа. Нині ж допомагатимуть, використовуючи професійне обладнання і в надійному захисному одязі. До слова, кожен доброволець застрахований.
Проект реалізовано за кошти Ради Європи у рамках реалізації Програми «Децентралізація і територіальна консолідація в Україні».
Представник Офісу Ради Європи Олена Литвиненко здійснила передачу оснащення об’єднаним територіальним громадам з відкриття пунктів добровільних пожежних дружин на території Дунаєвецького району у рамках реалізації проекту.
У 38 населених пунктах району здійснено підбір у кількості 3-х претендентів у добровільні пожежні, всього підготовлено 114 осіб. У кожному з передбачених населених пунктів підготовлено приміщення для пунктів добровільних пожежних дружин. Оснащення придбано за кошти траншу Ради Європи на загальну суму 2,59 млн.гривень. Одяг для пожежних закупили за кошти Дунаєвецької міської та селищної об’єднаних територіальних громад.
Новостворені пожежні формування працюватимуть за європейський зразком – на безоплатній основі здійснюватимуть первинний захист громади села від пожеж. Подібна схема успішно працює в країнах Євросоюзу. Реалізація проекту стартувала 12 липня і завершилася 30 листопада цього року. За цей час відбувся відбір і навчання кандидатів у лави добровольців, створення і підготовка приміщень для пунктів пожежної охорони, а також придбання необхідної матеріально-технічної бази. Головна ціль проекту – забезпечити сільським громадам надійний захист.
114 добровольців присягнули стати надійним щитом громадян перед вогнем та вірно служити українському народові.
Наприкінці урочистостей усі відповідальні і активні учасники проекту були відзначені медалями, грамотами, подяками і цінними подарунками.
В подальшому планується безперервне навчання добровольців, покращення матеріально-технічної бази пунктів та нарощування кількості сільських пожежників.
За давньою християнською традицією представники релігійних конфесій провели спільну молитву та освячення оснащення для пунктів добровільних пожежних дружин. Після чого відбувся огляд придбаного інвентаря.