Сьогодні, 26 березня, у переддень Міжнародного дня театру свій 90-річний ювілей відсвяткував Хмельницький обласний академічний музично-драматичний театр ім. М. Старицького. З нагоди такої визначної події до театру завітали голова обласної ради Віолета Лабазюк, заступник голови облдержадміністрації Володимир Білик, керівники закладів культури Хмельницької області.
У своєму вітальному слові Віолета Лабазюк подякувала директору закладу Андрію Ковальчуку та колективу театру за плідну та успішну роботу.
“Мені приємно, що саме комунальний заклад обласної ради – єдиний професійний академічний музично-драматичний театр на всю Хмельницьку область, – зазначила під час виступу Віолета Лабазюк. – І це високе звання колектив театру підтверджує тим, що кожного театрального сезону репертуар поповнюють 6-8 прем’єр, а щороку вистави колективу переглядають близько 100 тисяч глядачів. І хоч карантинні обмеження не дають змоги театру працювати на повну потужність, я хочу побажати вам і надалі втілення найсміливіших творчих задумів, нових яскравих постановок та визнання глядачів”.
Віолета Лабазюк виконала приємну місію та вручила Грамоти обласної ради та цінні подарунки кращим працівникам театру.
Довідка
Хмельницький обласний академічний музично-драматичний театр ім. М. Старицького створений на Північному Кавказі у місті Новочеркаську у 1931 році, як пересувний театр для української діаспори. І лише 1933-го переїхав до України, спочатку у Вінницьку область, а з 1938 до м. Кам’янця-Подільського, з 1945 року після завершення війни у місто Проскурів.
25 березня 2009 року Хмельницький театр ім. Г.І. Петровського перейменовано на честь корифея українського театру – Михайла Старицького. У 2012 році йому надано статус «Академічний».
В усі часи театр славився своїми акторами, досі в пам’яті хмельничан імена народного артиста І. Жулкевського, заслужених артистів України: Г. Фігурського, Н. Наталової, Н. Колеснікової, В. Калініної, які працювали в театрі від дня заснування. Зараз глядачі особливо високо цінують гру народної артистки України Лариси Власенко, заслужених артистів України: Миколи Валівоця, Ігоря Сторожука, Степана Бортнічука, Лариси Курманової, Павліни Попач, Олександра Топоринського, Галини Чайковської та інших талановитих артистів.
Театр має потужний оркестр та балетну трупу. Кожен творчий підрозділ, окрім колективної роботи за основним напрямком, створює оригінальний професійний продукт своєї галузі – вистави, театралізовані концерти, хореографічні вистави, тощо.
З вересня 2018 року директором театру став Ковальчук Андрій Вадимович, а головним режисером – Гусаков Дмитро Сергійович. З нових досягнень колективу – проведення власного Всеукраїнського театрального фестивалю «Starytskiy Theatre Fest-2019», відкриття Малої сцени для камерних вистав на 80 глядачів, перші гастролі за межами України – в місті Рибник Польща, проведення всеукраїнського фестивалю вистав для камерної сцени – «Face to face», започаткування та проведення лабораторії молодої режисури «С.Т.Р.У.М.».