Сьогодні відбулася зустріч представників обласної влади та Міністерства у справах ветеранів України з членами родин загиблих у російсько-українській війні та представниками громадськості.
У зустрічі взяли участь голова обласної ради Віолета Лабазюк, заступник голови обласної ради Валентин Соколюк, перший заступник голови обласної державної адміністрації Сергій Тюрін, заступник Міністра у справах ветеранів України з питань євроінтеграції Олексій Ілляшенко.
Мета зустрічі – вивчення стану справ щодо соціального забезпечення ветеранів війни у Хмельницькій області.
На Хмельниччині за даними департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації проживає 15 тисяч 714 учасників бойових дій АТО/ООС, учасників війни АТО/ООС – 44.
Учасники обговорили низку актуальних для учасників бойових дій АТО/ООС та їх сімей питань.
Зокрема, представники громадських організацій порушили питання посилення заходів щодо реабілітації, а також соцзахисту ветеранів, пільгового проїзду міським електричним транспортом, поліпшення умов проживання, забезпечення земельними ділянками, щодо компенсації проїзду не за місцем проживання, забезпечення інвалідів війни автотранспортом тощо.
Голова обласної ради зазначила, що соціальна підтримка учасників АТО/ООС є одним з пріоритетів обласної ради. З метою підвищення рівня соціального захисту учасників АТО/ООС, членів їх сімей, сімей загиблих учасників АТО/ООС, постраждалих учасників Революції Гідності та учасників-добровольців підтримання їх належного морально-психологічного стану, поліпшення ефективності взаємодії місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування з регіональними громадськими організаціями, депутатським корпусом обласної ради на четвертій сесії обласної ради прийнято обласну комплексну програму соціальної підтримки учасників АТО, операції Об’єднаних сил, членів їх сімей, сімей загиблих учасників АТО, операції Об’єднаних сил, постраждалих учасників Революції Гідності, учасників-добровольців, які брали участь у захисті територіальної цілісності та державного суверенітету на Сході України та вшанування пам’яті загиблих на 2021-2022 роки.
У рамках програми виділено 100 тисяч гривень на надання одноразової матеріальної допомоги сім’ям осіб, які були незаконно позбавлені волі, захоплені як заручники, зниклі безвісти (2 сім’ї по 50 тисяч гривень кожній).
«З метою покращення підтримки учасників бойових дій АТО/ООС, воїнів-інтернаціоналістів наразі триває робота зі створення при обласній раді ветеранської ради. Наразі також відкрите питання щодо створення спільно з Хмельницькою міською радою в області своєрідного ветеранського хабу – Будинку ветеранів, який буде своєрідним майданчиком для проведення різноманітних заходів та зустрічей, де учасники антитерористичної операції та операції об’єднаних сил, а також члени їх родин матимуть можливість обговорити поточні потреби військових та налагодити комунікацію з державним сектором і громадським суспільством»,– сказала Віолета Лабазюк.
Всупереч обмеженому фінансовому ресурсу обласного бюджету, за словами Віолети Лабазюк, обласна рада намагається відшуковувати кошти на покращення матеріально-технічної бази обласного комунального некомерційного підприємства «Хмельницький обласний госпіталь ветеранів війни», де функціонує сучасне багатопрофільне реабілітаційне відділення для учасників антитерористичної операції та ветеранів війни. На реконструкцію та матеріально-технічне забезпечення відділення з обласного бюджету було виділено понад 5,5 млн. гривень. У квітні цього року на сесії обласної ради на придбання обладнання для реабілітаційного відділення 500 тисяч гривень.
«У перспективі за наявності фінансового ресурсу обласного бюджету є бачення перекваліфікування госпіталю ветеранів під потужний реабілітаційний центр з метою надання якісної медичної допомоги та реабілітації даній категорії осіб», – зазначила посадовець.
Що стосується психологічної та психіатричної реабілітації учасникам АТО/ООС та членам їх сімей, то ці послуги безкоштовно надає ще один заклад обласної ради – Хмельницький обласний медичний центр психічного здоров’я.
Щодо забезпечення учасників бойових дій житлом, як сказала Віолета Лабазюк, то обласною радою до Дня Незалежності буде передано Хмельницькій міській раді, де сформована черга на отримання житла, п’ять квартир для вручення ключів учасникам бойових дій АТО/ООС.
«Депутатський корпус націлений на співпрацю з ветеранами війни, керівниками громадських об’єднань, представниками громадськості, не стоятиме осторонь проблем учасників бойових дій АТО/ООС та готовий сприяти ветеранській спільності у всіх вкрай важливих ініціативах», – акцентувала голова обласної ради Віолета Лабазюк.
Також сьогодні відбулася зустріч представників обласної влади та заступника Міністра у справах ветеранів України з питань євроінтеграції Олексія Ілляшенка з представниками громадських організацій та спілок ветеранів – учасниками антитерористичної операції та операції об’єднаних сил.