Про можливості вкладення інвестицій від польського бізнесу на Хмельниччині говорили у ході зустрічі, яка відбулася 12 вересня у Будинку рад.
Голова обласної ради Віолета Лабазюк презентувала польській стороні напрямки, які потребують фінансування. Делегацію Республіки Польща представляли директор Офісу Урядового уповноваженого з питань польсько-українського співробітництва заради розвитку Міністерства фондів та регіональної політики Марцін Хрусцель та Генеральний консул Республіки Польща у Вінниці Дам’ян Царціньскі, а також група представників польського бізнесу.
“Повномасштабне вторгнення внесло негативні корективи у розвиток бізнесу в Україні та в регіоні зокрема. У цих умовах наш бізнес продемонстрував свою свідомість і фактично працював на Збройні сили України 24/7. Сьогодні, попри війну, бізнес починає відновлювати свою основну роботу. Однак, платоспроможність населення залишається низькою, тому ми маємо працювати і для їхньої підтримки”, – сказала голова обласної ради.
Віолета Олександрівна акцентувала увагу на аграрному секторі, легкій та харчовій промисловості Хмельниччини. У контексті аграрної теми вона порушила питання щодо сприяння польської влади в експорті продукції українських аграріїв. З польської сторони було надано відповідь, що у вирішенні зазначеного питання відіграє роль цінова політика всередині Польщі. Сьогодні триває пошук оптимальних рішень цієї проблеми на рівні Європейського Союзу.
Також Віолета Лабазюк зазначила, що у власності обласної ради перебуває багато комунальних закладів, які потребують капіталовкладень. Зокрема, вона виокремила Хмельницький аеропорт та Хмельницький обласний госпіталь ветеранів. Голова обласної ради наголосила, що наразі навколо Хмельницького аеропорту будуються великі логістичні хаби, тому його відновлення є надзвичайно важливим та вигідним проєктом. Щодо госпіталю, то наразі він потребує капітального ремонту і встановлення новітнього обладнання.
Віолета Олександрівна відмітила присутнім про проєкти “малої приватизації”, які є майданчиком для розвитку бізнесу на Хмельниччині.
Голова обласної ради наголосила на проблематиці щодо забезпечення житлом внутрішньо переміщених осіб. Навела приклад польських підприємців, які наразі проводять капітальний ремонт у приміщеннях колишнього навчального закладу Берездівської громади з метою організації прихистку для переселенців, та закликала присутніх до інвестування у цю сферу. Адже наразі в області перебуває понад 80 тисяч внутрішньо переміщених осіб, багато з яких і в повоєнний час залишаться проживати та працювати на території Хмельниччини. Тому питання забезпечення для них житла є одним із пріоритетів у діяльності обласної влади.
Крім того, у ході зустрічі йшлося про можливості спорудження в області нових об’єктів, перспективи щодо будівництва доріг, налагодження прямих контактів з будівельними компаніями, іншими підприємствами.
Сторони домовилися стосовно подальшого обміну більш детальною інформацією щодо інвестиційних можливостей Хмельниччини, а також налагодження контактів з українськими підприємствами з метою відбудови України.