Асоціація територіальних громад Хмельниччини: спільні проблеми вирішуємо разом

Голова обласної ради Віолета Лабазюк взяла участь у засіданні регіонального відділення Асоціації  територіальних громад Хмельниччини, яке провела її очільник, Дунаєвецький міський голова Веліна Заяць.

У засіданні також взяли участь виконавчий директор Всеукраїнської асоціації ОТГ Валентина Полтавець, сільські, селищні, міські голови територіальних громад області, заступники голови облдержадміністрації, керівники окремих структурних підрозділів ОДА та регіональних установ центральних органів влади.

Учасники засідання проаналізували діяльність територіальних громад області за 2020 рік, обговорили проблемні питання та визначилися із перспективними завданнями на рік поточний.

Голова обласної ради Віолета Лабазюк зазначила, що від конструктивного діалогу  між територіальними громадами та населенням залежить розвиток Хмельниччини у всіх сферах життєдіяльності. Саме тому Асоціація територіальних громад є тим майданчиком,  на якому керівники громад можуть сформувати власну консолідовану позицію. Це громадське обєднання є також тим єдиним каналом, через який вони можуть донести свою позицію до всіх зацікавлених сторін.

«За результатами однієї з найуспішніших реформ децентралізації на Хмельниччині успішно функціонує 60 територіальних громад, які демонструють вагомі напрацювання та досягнення у розвитку своїх територій. Разом з тим, перед керівниками громад час від часу постає ряд питань, які потребують уваги, спільного обговорення та доцільних шляхів вирішення. Це, за словами голови ради, стосується особливостей формування бюджетів громад, реальних надходжень та раціонального використання бюджетних коштів на розвиток територій зокрема та області загалом. Адже у нас єдина мета – формування життєздатних територіальних громад та забезпечення високої якості життя кожного її мешканця», – наголосила Віолета Лабазюк.

Разом з тим, сказала голова ради, перед територіальними громадами існує чимало надзвичайно важливих проблем. Перш за все, це впорядкування об’єктів комунальної власності, які знаходяться на територіях ваших громад, передача або прийняття їх у власність, інвентаризація майна цих об’єктів, визначення статусу та права власності на землі, які знаходяться в межах територіальних громад. Також негайного вирішення потребує впорядкування структур органів місцевого самоврядування нових територіальних громад, формування штатних розписів у рамках чинного законодавства, розв’язання проблем кадрового забезпечення. Потребою часу є й створення та розвиток сільськогосподарських кооперативів, сприяння розвитку малого та середнього бізнесу, створення нових робочих місць, особливо в сільській місцевості.

«Є багато питань, які потребують спільного обговорення та обміну досвідом у місцевому самоврядуванні області. Тому, я переконана, що співпраця між обласною радою та територіальними громадами має бути максимально ефективна», – резюмувала Віолета Лабазюк.

Учасників засідання поінформували про виконання бюджетів 2020 року та щодо особливостей бюджету 2021 року, про особливості взаємодії управлінь соціального захисту та застосування програм соціальної сфери у громадах, про організацію роботи закладів первинної та вторинної медичної допомоги в контексті взаємодії з громадами, про організацію надання комунальних послуг в громадах.

попередня статтяОперативна інформація про поширення COVID-19 в Хмельницькій області
наступна статтяОперативна інформація про поширення COVID-19 в Хмельницькій області