“Несамовиті орли” Хмельниччини стали срібними призерами Всеукраїнського етапу “Джура-2016: Хаджибейська Січ”

 Несамовиті орли_4 В останні дні серпня завершився ІІІ (Всеукраїнський) етап Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри “Сокіл” (“Джура”) – “Джура-2016: Хаджибейська Січ”. Захід проводився в Українському дитячому центрі “Молода гвардія” (м. Одеса) в рамках тематичної зміни “Ми – українці” з 06 по 26 серпня 2016 року.

1_ПрезидіумВітаючи учасників гри, міністр освіти і науки України Лілія Гриневич зазначила, що українська молодь довела своє бажання жити у вільній Україні, виявила свою небайдужість до її долі. Завдяки енергії та винахідливості підростаючого покоління, патріотизму та активній громадській позиції, досягненнями у навчанні наша держава стає частиною великої європейської родини.

Мета гри “Джура” – виховання юних патріотів України на засадах національної гідності та активної громадянської позиції, а також здорового способу життя. Гра проходила у три етапи, під час яких відбувались різні види змагань: військово-тактична підготовка, медична підготовка, конкурси, вікторини з історії України, туристські естафети та ін.

Цього року у III етапі гри “Сокіл” (“Джура”) брали участь 25 команд (208 дітей) з усіх областей України. Учасниками Всеукраїнського етапу були переможці обласних та відповідно районних, шкільних етапів гри, які протягом начального року навчались у національно-патріотичних гуртках, пройшли військово-патріотичні вишколи та таборування.

Хмельниччину представляла команда-переможець ІІ обласного етапу гри “Сокіл” (“Джура”), який проходив в історико-культурному заповіднику “Самчики”, в с. Самчики Старокостянтинівського району. Члени команди – учні Шепетівського навчально-виховного комплексу №3 у складі “Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів ім. Н. Рибалка” та ліцей з посиленою військово-фізичною підготовкою – Атамась Віталій, Багнюк Анастасія, Бойко Олександр, Васильєв Максим, Вознюк Сергій, Лисай Іван, Мазурець Анна, Ходаковська Ірина, керівник – Багнюк Сергій Григорович, вчитель історії. Рій “Несамовиті орли” став срібним призером та здобув Кубок за II місце у змаганнях зі стройової підготовки “Впоряд”, а також посів II місце у вишколі “Теренова гра”.

Крім, власне, самих спортивних перегонів, будні хлопців та дівчат були надзвичайно насиченими. Організатори заходу потурбувалися про цікаву, змістовну та дуже насичену програму відпочинку та розвитку світогляду юних джур. Вони побували в Одеському національному академічному театрі опери та балету, ознайомились з військовою академію, відвідали легендарний військовий корабель “Сагайдачний”, військовий полігон, де була можливість постріляти по мішенях. Інтелектуально-спортивний вишкіл “Квест”, присвячений видатним постатям Одеси, подіям козацької доби та сучасності, допоміг юним джурам ознайомитися з містом і його історією. Цікавою була екскурсія до Аккерманської фортеці, потужна і визначна історія якої не залишила байдужим нікого.

Серед інших заходів насиченої програми – у Міжнародний день молоді 12 серпня – на базі дитячого центру “Молода гвардія” було проведено Акцію “Підтримай мир, одягни синій колір – колір миру”. Протягом дня діти, молодь та всі бажаючі вбирались в одяг синього кольору. Гасло акції: “Мова миру починається з мене”.

Згідно програми Акції відбулося засідання дитячої Генеральної Асамблеї ООН, організацію та проведення якого було покладено на представників Хмельниччини – Володимира Барановського, заступника головного судді ІІІ-го етапу гри, керівника гуртків козацько-лицарського виховання Хмельницького обласного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді та Наталію Галецьку – тренера-інструктора ІІІ-го етапу гри, керівника гуртка-методиста Кам’янець-Подільської міської станції юних туристів.

У засіданні дитячої Генеральної Асамблеї ООН взяли участь діти з 25 областей України та міста Києва. На засіданні Асамблеї було проголошено звернення учасників дитячого миротворчого руху за культуру миру і ненасилля в інтересах дітей планети про підтримку марафону “Мова миру починається з мене”. Звернення направлено до представництва ООН в Україні.

За матеріалами Хмельницького ОЦТКУМ

Несамовиті орли_4 3_Учасники Акції Несамовиті орли_8

попередня статтяЗвернення борців за незалежність України, членів Народного Руху України з нагоди 25-ї річниці Незалежності України
наступна статтяПрактичні аспекти професійної діяльності старост об’єднаних територіальних громад