Біль і велич Берестечка

Презентація історично-пригодницького роману (в двох книгах) Миколи Шокала «Берестечко» відбулася в обласному літературному музеї. Книга нещодавно відзначена премією імені Богдана Хмельницького міської ради в галузі літератури і популяризації української мови.

Символічно, що подія відбувається незадовго до відзначення свята Незалежності України, – підкреслив у вступному слові директор музею, письменник Василь Горбатюк. -Адже ця книга стає в ряд літературних творів, що на своїх сторінках відтворюють героїчне минуле українського народу в боротьбі за волю, за незалежність, за власну самостійну державу. Біль і велич битви полків Богдана Хмельницького проти польського війська під Берестечком, історичні події в Україні та за її межами автор зумів передати через образи своїх героїв – як реальних, знаних постатей, так і вигаданих.
Майстерна сув’язь дійсного й уявного робить роман живим, реалістичним, багатогранним. Це літературний твір, за яким справді можна вивчати історію України, пізнавати характери, дії й устремління тих людей – козацької старшини, козаків, селян, міщан, які з минувшини додають сили духу і захисникам волі України на передових рубежах нинішньої війни Московії проти українців.
Микола Шокало – Заслужений журналіст України, свій трудовий шлях завершив на посаді керівника обласної газети «Подільські вісті». Й ось такий, здавалося б, несподіваний поворот до літературної творчості, такий потужний дебют… Але, як зізнався автор видання, мрія про написання цього роману народилася в його серці ще в далекі роки, коли він, один із учнів сільської школи на Рівненщині, вперше почув розповідь екскурсовода на щойно відкритому пантеоні, що величав пам’ять про невмирущий подвиг козаків під Берестечком. Й уже в зрілому віці творчою працею, пошуком першоджерел історії, мистецьким пером свою мрію перетворив у конкретний літературний твір, який здобув і літературну премію, і визнання читачів, на жаль, поки що небагатьох, бо книгу автор видав власним коштом і невеликим тиражем.
Перед присутніми в залі музею працівниками бібліотек, письменниками, друзями автора своїми міркуваннями про історичну битву біля Берестечка, про твір нашого земляка поділилися заступник начальника відділу з питань місцевого самоврядування та комунікацій виконавчого апарату обласної ради Микола Панасюк, кандидат історичних наук Валерій Кундельський, Заслужений журналіст України Павло Хорошенюк. Усі вони зазначали, що роман потребує більшого тиражу, ширшого кола читачів. Хочеться вірити, що так і станеться, тим паче, що Микола Шокало прохопився про те, що збирає матеріали для нової книги – продовження попередніх двох. Отже, читаємо двокнижжя й чекаємо на нове, тритомне видання «Берестечка».
попередня статтяЗахист працівників від приниження гідності та честі, його професійної репутації під час виконання трудової діяльності
наступна статтяШтаб гуманітарної допомоги Хмельницької обласної ради передав медикаменти для закладів охорони здоров`я