Допомога аграріям Хмельниччини від іноземних партнерів

В умовах широкомасштабної війни у сільськогосподарських підприємствах області виникли проблеми зі зберіганням та збутом продукції. З метою підтримки українських аграріїв, продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО) спільно з Міністерством аграрної політики та продовольства України за донорської підтримки урядів Канади та Японії, а також австралійської благодійної організації Міндеру Фаундейшн закупили для них засоби тимчасового зберігання зерна (рукави) місткістю 200 тонн.

Першу партію таких поліетиленових рукавів для зберігання зерна отримали агровиробники Хмельниччини, які подали 66 заяв на більш ніж 1000 полімерних рукавів. Крім цього, міжнародні партнери надали також 6 спеціалізованих завантажувальних машин.

Голова обласної ради Віолета Лабазюк висловила слова вдячності іноземним організаціям за надану допомогу сільськогосподарським виробникам краю.

«До війни більше 60 млн тонн зерна щороку експортувалося портами України до інших держав, але через військові дії та порушення росією зернової угоди з цим виникли труднощі. Хмельницька область – аграрна, вирощує багато зерна, але у зв´язку із блокуванням портів є нагальна потреба у зберіганні зернових культур. Тому іноземна підтримка важлива для аграріїв Хмельниччини зокрема, і України загалом. Тепер сільгоспвиробники матимуть можливість зберігати вирощену продукцію у нормальних умовах та, з часом, спрямувати її на експорт», – зазначила Віолета Лабазюк.

Наголошуємо, що подання заяв на участь у програмі, яке здійснювалося за допомогою Державного аграрного реєстру через Фонд підтримки фермерських господарств, триватиме ще декілька днів. Тож малі та середні агровиробники, площа землі яких в офіційній обробці (у власності чи оренді) від 100 до 10000 га можуть зареєструватись та отримати поліетиленові зернові рукава для зберігання власної вирощеної продукції.

У даних рукавах можна зберігати будь-які зернові та технічні культури (преважно кукурудзу, пшеницю, соняшник, сою, ячмінь), які доведені до стану вологості 8-12% . Термін зберігання продукції у таких ємностях – 0,5-1 рік, без можливості повторного використання.

Координатором даного проєкту на Хмельниччині є Михайло Загородний, очільник ТОВ “Компанія ЛАН”, який на безоплатній основі надав території підприємства для зберігання та видачі вищезазначеної допомоги.

попередня статтяВіолета Лабазюк привітала залізничників з професійним святом
наступна статтяПідрозділ МВС Хмельниччини отримав 12 сучасних спецавтомобілів