Друга сесія обласної ради VIII скликання розпочала свою роботу. Основне питання – бюджет на наступний рік

24 грудня о 10 годині розпочалось пленарне засідання другої позачергової сесії Хмельницької обласної ради VIII скликання. Головує на засіданнї перший заступник голови обласної ради Володимир Гончарук.

Орієнтовний перелік питань, які пропонуються на розгляд на пленарному засіданні позачергової сесії  охоплює 7 важливих питань, які потребують обов’язкового розгляду. Основне з них – обласний бюджет на 2021 рік.
Найперше, депутати внесли зміни до рішення попередньої сесїї “Про утворення постійних комісій Хмельницької обласної ради, обрання їх голів”. Рішенням сесії, уже сформовано вісім комісій, обрано їх голів. Так, постійну комісію  з питань правової політики, регламенту, депутатської діяльності та етики, свободи слова та комунікацій очолила Тетяна Зеленко,  постійну комісію з питань бюджету та фінансів – Руслан Лещишин, постійну комісію з питань економічного розвитку, промисловості, підприємництва, енергетики, транспорту та зв’язку – Олена Лемещук, постійну комісію з питань будівництва, житлово-комунального господарства, інвестиційної політики, природокористування та екології – Артур Фрідман, постійну комісію з питань сільського господарства, продовольства та земельних відносин – Михайло Пухкий, постійну комісію з питань охорони здоров’я та соціальної політики, освіти, науки, культури, релігії, молоді та спорту – Віктор Бурлик, постійну комісію з питань управління комунальною власністю та приватизації – Іван Гладуняк, а постійну комісію з питань регіонального розвитку, міжнародного та міжмуніципального співробітництва, місцевого самоврядування та децентралізації – Аліна Коваль.
Також депутати погодили ще два звернення до центральних органів влади.
Обранці заслухали  свого колегу Світлану Лукомську та більшістю голосів підтримали запропонований проект рішення “Про звернення депутатів Хмельницької обласної ради до Кабінету Міністрів України щодо необхідності забезпечення функціонування структурних підрозділів з питань соціального захисту населення районних державних адміністрацій”.
Ще одне звернення до Кабінету Міністрів України стосувалось вжиття невідкладних заходів для відновлення економіки країни від наслідків карантинних обмежень. Його ініціатором став депутат обласної ради Анатолій Панчук.
Третє звернення, яке представила колегам Аліна Коваль, адресувалось  Прем’єр-міністру України, Голові Верховної Ради України щодо звільнення Шкарлета Сергія Миколайовича з посади Міністра освіти і науки України. Однак, під час голосування даний проект рішення не набрав необхідної кількості голосів.
Інші питання порядку денного, зокрема, і затвердження бюджету на наступний рік,  депутати вирішили опрацювати в новостворених комісіях. Отож, Володимир Гончарук оголосив перерву у роботі пленарного засідання до 13.00.