Хмельницький обласний художній музей запрошує

«ЖиТИ МИстецтвом» – виставка юної мисткині Аріни Чабан, творчість якої 28 лютого о 15.00 презентує жителям і гостям краю Хмельницький обласний художній музей.

Роботи 13-річної дівчинки особливо насичені любов’ю до життя у всіх його проявах, адже Аріна страждає на тяжку хворобу – спінальну м’язову атрофію.
Дане захворювання відноситься до орфанних, тобто рідкісніх. І хоча офіційна статистика щодо орфанних хвороб не ведеться, прийнято вважати, що кількість хворих складає 5% від усього населення. Проте, більшість орфанних хворих не піддається повністю своєму ворогу – діагнозу лікарів, а навпаки живе напрочуд насиченим життям, особливу частку якого складає саме мистецтво.
Арт-терапія, або іншими словами – лікування мистецтвом на сьогодні є тим рятівним методом, який покладений відродити віру хворої людини у її творчу основу та здібності. Адже орфанні митці особливо цінують кожну можливість проявити себе та зробити цей світ бодай на крихту краще та добріше.
Так проживає свій день і наша героїня – Аріна, у творчості та мистецькому пошуку. У неї обмежені хворобою фізичні можливості, функціональною є лише мускулатура рук, але достатньо волі і сил, аби займатися живописом. Мрійливі світи, створені Аріною, пробуджують віру у краще навіть у заклятих скептиків. Роботи художниці насичені яскравим колоритом та казковими образами, сюжети картин сповнені позитивом та жагою до пригод.

«Повноцінне життя» – словосполучення, яке асоціюється у Аріни саме з цінністю кожної творчої миті. Як зауважує маленька майстриня, саме творчість запалює у ній внутрішню силу боротьби за кожний новий день. До такого світогляду закликає Аріна й своїх особливих товаришів – побратимів за діагнозом.

Не випадково виставка Аріни Чабан відкриється саме 28 лютого – у Міжнародний день боротьби з орфанними захворюваннями. Саме цього дня тисячі орфанних хворих звертають увагу оточуючого світу на свій девіз – «Рідкісність покажи». Ми ж наголошуємо на другій частині даного слогану – «Турботу прояви» і пропонуємо не співчуттям, а ділом долучитись до руху «боротьби» через арт-терапію за повноцінне життя.

Подолян закликаємо взяти участь у благодійному зборі арт-приладдя, що буде передане дітям, які живуть з орфанними хворобами, для насичення їх життя яскравими барвами мистецтва та творчим пошуком. Адже жиТИ МИстецтвом варто лише разом!

Акція триватиме місяць.

попередня статтяПерша Театральна Академія розпочинає навчання
наступна статтяСтартував новий профорієнтаційний проект «Від мрії до дії»